„Golemovy ruky se zúčastnili borci z osmi státu. Například z Gruzie či Řecka. Závodil jsem pouze na pravou ruku, protože tu levou stále ještě špatná,“ upozornil Michal Zapletal.

Ten nastoupil v kategorii do sedmdesáti kilogramů v konkurenci devatenácti siláků z pěti států. „Čtyřikrát jsem vyhrál a třikrát prohrál. Los mi vcelku přál, protože jsem se vyhnul Polákovi, kterého bych nepřetlačil ani oběma rukama,“ pousmál se dvaatřicetiletý Ždáničan. Polák Podgorski byl čtvrtý na posledním světovém šampionátu v Las Vegas a v moravské metropoli nakonec vyhrál.

Zapletala mrzí jen porážka v duelu o pátou příčku s maďarským reprezentantem. „Udělal jsem dva fauly za zvednutý loket, což znamená porážku. A to jsem byl chvílemi ve vyhrávací poloze. Cítil jsem se dobře, žel nedošlo k uvázání páskem, které mi celkem vyhovuje,“ podotkl ždánický pákař.

Nakonec byl spokojený i se šestým místem a hlavně s tím, že byl nejlepší z České republiky. „Po deseti letech jsem byl na mezinárodní soutěži, takže příště, vím, do čeho jdu. Tedy pokud bude zdraví a forma. Ale musím uznat, že první čtyři závodníci jsou úplně někde jinde jak my,“ konstatoval Zapletal.

Toho nyní čeká tvrdá práce před republikovým šampionátem. „Soustředím se na mistrovství republiky, kde se rozhodne o reprezentaci na evropský šampionát v Turecku a na mistrovství světa v Kazachstánu či Brazílii. Moc bych si přál, kdybych se po deseti letech vrátil do reprezentace,“ dodal Michal Zapletal.