Jenže nakonec se s nejlepšími borci planety v bývalé sovětské republice neutká.

„Rozhodl jsem se, že se šampionátu nezúčastním, i když to mohla být moje poslední životní šance na mistrovství světa. Nejsem už nejmladší,“ říká třiatřicetiletý Michal Zapletal.

Nakonec se ale Ždáničan rozhodoval na základě posledního výsledku v české extralize, kde ve své váhové kategorii nevyhrál. „Mistrovství světa je můj sen a je jediným šampionátem, na kterém jsem nebyl. Ale v posledním extraligovém závodě jsem byl druhý a ve finále jsem prohrál jednoznačně,“ uznává Zapletal.

Pro tuto sezonu si tak klade za cíl získat titul mistra republiky do sedmdesáti kilogramů a pak účast na evropském šampionátu v Polsku. „Momentálně je konkurence veliká. Musím na sobě ještě víc pracovat, pak můžu pomýšlet na mistrovství světa. Mým snem je hlavně šampionát v Brazílii, který bude už v příštím roce. Armwrestling se tam těší hodně velké popularitě a po dlouhých letech tréninku bych chtěl být u toho,“ upozornil ždánický pákař.

Nyní ale jeho pravou ruku čeká opět česká extraliga a pak mezinárodní závody. „Doufám, že mi jak síla, tak technika půjdou navrch,“ dodal Zapletal.