Několika krasobruslařským nadšencům se nakonec podařilo tradiční oddíl udržet. V letošní sezoně chtějí navázat na jeho dlouholetou tradici.

„Hodonínští krasobruslaři velmi úspěšně reprezentují naše město již několik let. A to i přes velké problémy související se vznikem nového klubu,“ říká zástupkyně hodonínského klubu Ivana Vránková.

Kraso Hodonín získalo díky svému závodníkovi Dominiku Steinerovi v kategorii mladší nováčci titul mistra republiky. Velmi úspěšnou sezonu měla i Lucie Kolaříková, která mezi nováčky, v konkurenci osmdesáti dětí. vybojovala čtvrté místo.

Přípravu na novou sezonu zahájili hodonínští krasobruslaři díky iniciativě hlavní trenérky Moniky Kolaříkové v brněnské hale Rondo, kde trénovali v přítomnosti české hvězdy Michala Březiny.

V červenci se členové Kraso Hodonín přesunuli do Uherského Hradiště. „Děti jsou velmi šikovné, a pokud máme možnost jejich talent rozvíjet, je nutné tuto šanci využít,“ uvedla trenérka Monika Kolaříková.

Pravidelné tréninky pak pokračovaly i na zimním stadionu v Hodoníně. Tam se uskutečnilo šestidenní letní soustředění. Toho se kromě domácích trenérek zúčastnily i profesionálky z Brna Kateřina Zemanová s Petrou Kepákovou. Mimochodem, Zemanová je bývalá trenérka tanečního páru Kubová – Setnička, se kterými vybojovala bronzovou medaili EYOWF.

„Děti pod odborným vedením absolvovaly dvoufázový trénink na ledě a odbornou taneční přípravu v tělocvičně Sokol Hodonín pod vedením Jany Vinklárkové,“ řekla Vránková.

Vyvrcholením letošní sezony bude tradiční krasobruslařský závod Zlatý hrozen, který se na hodonínském zimním stadionu uskuteční 10. prosince.

„Oddíl Kraso chce pokračovat a navázat na vynikající výsledky z minulé sezony. Od září navíc bude nábor nových dětí, které mají zájem se naučit bruslit, případně krasobruslit a závodit,“ pravila Vránková.

Děti budou zařazeny do přípravky pod vedením zkušených trenérek. „Věřím, že krása tohoto sportu osloví nové děti i jejich rodiče. V dnešní hektické době je určitě plus, když se dítě věnuje sportu, “ dodala Kolaříková.

Kraso Hodonín
Kontakt: paní Jureňová – 606 465 214
Webové stránky: www.krasohodonin.cz