Slovácký celek přitom necestoval do Brna v ideálním rozpoložení. Jihomoravané totiž před týdnem přišli v Humpolci o vítěznou sérii, navíc na hřišti Jiskry vstřelili pouze deset branek. „Po posledním výsledku jsme rozhodně chtěli předvést lepší výkon, i když proti nám nebyli pouze kvalitní soupeři, ale také stála nelichotivá bilance předcházejících venkovních utkání," uvedl předseda SK NH Veselí nad Moravou Milan Maxera.

Veselským házenkářům se ale vstup do utkání s Drakenem povedl, když si díky organizované obraně a proměňování šancí brzy vypracoval tříbrankový náskok. „Bohužel soupeř zlepšil svoji hru a našim útočníkům se přestávalo střelecky dařit, když trefovali pouze gólmana a brankovou konstrukci," řekl Maxera. Vyrovnaný první poločas končil 9:8 pro domácí tým.

Brňanům vyšel i vstup do druhé půle. Draken soupeři odskočil a v jednu chvíli dokonce vedl o tři góly. „Trápení v útočné hře pokračovalo. Nedařilo se nám hlavně zakončení," poteskl si Maxera. „Naštěstí obrana vybojovala důležité míče a nedovolila soupeři se výsledkově vzdálit," přidal. Veselané se postupem času probrali a v polovině druhého poločasu začali skóre otáčet. Zbytek utkání byl v režii Petra Malovaného. Veselský forvard pohlednými brankami z úhlu srovnal skóre. Za nerozhodného stavu, v 57. minutě, šlo Veselí do útoku a po odpískaném trestu si vzalo oddechový čas. „Krátká přestávka měla družstvu pomoct se zkonsolidovat a dohrát zápas v útočné třetině a pokud by to příležitost dovolila, vstřelil vítězný gól," popsal taktiku na konec střetnutí Maxera.

Veselané nakonec duel dohráli, ale místo vítězného gólu si pouze vybojovali trestný hod po čase ve velkém úhlu. „Nikdo ani nedoufal, že by šel proměnit," poznamenal Maxera. „Ke střelbě se postavil Petr Malovaný, který dobrým naznačením těla a zatočeným klepákem umístěným mezi obránce a brankaře dokázal vstřelit vítězný gól a tak se stát hrdinou utkání," prohlásil nadšený veselský předseda.

Vyrovnaný byl i duel slováckého celku s Moravskou Slávií Brno. Omluveného zadáka Matušku dobře nahradili Michal Kuchařík s Josefem Blažkem.

Začátek utkání probíhal podle ideálního hostujícího scénáře. Házenkáři Veselí si rychle vybudovali tříbrankový náskok. „Domácí útok se trápil, což dokazovala i první střela až po naší třetí útočné akci," řekl Maxera.

Ve druhé polovině úvodní části se ovšem Moravská Slávia zlepšila a svou ztrátu z úvodu utkání i za přispění nepřesné střelby veselských útočníků dohnala. Poločas skončil nerozhodě 11:11.

Po přestávce už hosté potvrdili roli favorita, převzali otěže střetnutí do vlastních rukou a utkání v klidu kontrolovalo. Ve 35. minutě slovácký celek vedl 15:11. „Zbytek zápasu se dohrával v relativním poklidu. Sice na obou stranách postupně padly červené karty, ale v obou případech se jednalo o nechtěný úder do obličeje, který se od této sezony nekompromisně trestá," říká Maxera. Na zápas nebude v příliš dobrém vzpomínat brněnský útočník Vít Lamač, který si po nešťastném střetu s obráncem poranil koleno, duel nedohrál.

Veselí nakonec své vedení ještě navýšil a nakonec slavilo triumf 23:17. „Za tento odehraný víkend zaslouží mužstvo pochvalu hned z několika důvodů," pronesl Maxera. „Dokázalo odčinit špatný výkon z Humpolce, zároveň svojí bojovností a semknutostí ukázalo, že i když v útočných řadách chybí Pavel Fojtík, dokáží vyhrávat zápasy tím, že lehkost a eleganci z dřívějších sezon nahradili bojovností a zodpovědnou hrou až do posledních minut utkání," pokračoval veselský předseda. „A v neposlední radě vyloupení Brna znamená, že Veselí se dostává do čela tabulky druhé ligy s dvoubodovým náskokem před druhou Starou Vsí nad Ondřejní," dodal spokojený šéf, který závěrem popřál oslavenci Janu Fišeru, který o víkend slavil narozeniny. „Jako nový kapitán si společně s mužstvem nadělil pěkný dárek. Tímto mu oddíl SK NH Veselí nad Moravou přeje hodně štěstí, zdraví a mnoho sportovních úspěchů," veřejně poblahopřál Fišerovi Maxera.

Národní házená, 2. liga mužů –

Draken Brno – SK NH Veselí nad Moravou 15:16 (9:8)

SK NH Veselí: Pejša (Soukup) – Václavík, Vaďura, Kuchařík, Matuška, Blažek – Hanák, Malovaný (10), Fišer (3), Menšík (2), Provazník (1). Trenér: Karel Knebel, vedoucí družstva: Milan Maxera.

KNH MS Brno – SK NH Veselí nad Moravou 17:23 (11:11)

SK NH Veselí: Pejša (Soukup) – Václavík, Vaďura, Kuchařík, Blažek – Hanák, Malovaný (8), Fišer (6), Menšík (2), Provazník (7). Trenér: Karel Knebel, vedoucí družstva: Milan Maxera.

TJ Jiskra Humpolec – SK NH Veselí nad Moravou 21:10 (10:4)

SK NH Veselí: Pejša (Soukup) – Václavík, Vaďura, Kuchařík, Matuška – Hanák (2), Malovaný (7), Fišer (1), Knebel. Vedoucí družstva: Milan Maxera.

TK Sokol Ostopovice – SK NH Veselí nad Moravou 15:17 (8:8)

SK NH Veselí: Pejša (Soukup) – Václavík, Vaďura, Kuchařík – Hanák, Malovaný (7), Fišer (2), Provazník (7), Menšík (1). Trenér: Robin Menšík, vedoucí družstva: Milan Maxera.