Stříbro na delší trati bral Michal Záhora, třetí příčku obsadil právě Radek Maláč. Jedinou ženou na startu byla Tereza Walsbergerová. Kratší tratě patřily Michalu Loveckému s Adélou Ryšavou.

Organizátory příjemně zaskočil velký zájem jezdců. „Čekali jsme do padesáti lidí,“ přiznává jeden z pořadatelů, Vojtěch Kopeček.

Ve Ždánicích se celkem představilo sedmdesát mužů a žen, kteří se utkali o originální pohár a medaile.

Pořadatelé pro účastníky připravili okruh o délce 12,5 kilometru. Jako první ždánický starosta Vladimír Okáč odstartoval závod na šestatřicet kilometrů, účastníci kratší tratě absolvovali pouze dva okruhy. „Trať byla středně těžká. Zvládl ji každý amatér, i když se samozřejmě nadřel,“ uvedl Kopeček.

Jeho slova potvrdil také jednatřicetiletý Miroslav Tesařík. Domácí závodník sice absolvoval kratší trať, přesto ho to ve velkém vedru stálo hodně úsilí. „Původně to byl okruh na pravou stranu andělíčka, ale teď jsme to dali na levou. Museli jsme to pozměnit kvůli dopravě. Většinou to byly polní nebo lesní cesty, které běžně jezdíme. Co tady všichni místní znají,“ líčí Tesařík. Amatérský cyklista se jízdě na horském kole věnuje patnáct let, velké cíle si ale před vlastním publikem nedával. „Chci být do dvacátého místa,“ plánoval. Nakonec dojel osmý.

Ždánickému jezdci o výsledek až tolik nešlo. Chtěl se hlavně pobavit a ukázat se před známými. Podobná akce totiž na Kyjovsku chyběla. „Chtěli jsme, aby se ve Ždánicích něco dělo,“ přiznává Tesařík.

Organizátoři víkendového podniku věří, že se ze závodu horských kol stane tradice. „Jsme parta lidí, kteří pravidelně obrážejí okolní závody. Minulý rok jsme uspořádali akci pro známé a kamarády. Letos jsme se rozhodli uspořádat větší závod,“ říká Kopeček.

Záložník Kova, který se věnuje i kolu, společně s kolegy žádné problémy s organizací neměl. „Nebylo těžké závod uspořádat,“ tvrdí. „Věděli jsme, co chceme. Navíc jsme měli zkušenosti z jiných akcí,“ přidává.
Závodníci museli jet naplno od začátku do konce. Organizátoři totiž nevyhlašovali pouze nejlepší tři jezdce, ale napříč všemi kategoriemi ocenili také toho, který zvládl kolo nejrychleji.
Takže i když šlo o ryze amatérský závod, diváci na fotbalovém hřišti, kde byl start i cíl, nebo stojící podél trati se rozhodně nenudili.

Ždánický okruh 2017
Muži (36 km): 1. Radek Krpáček – 1:24:46.8, 2. Michal Záhora – 1:25:09, 3. Radek Maláč – 1:25:56.9
Ženy (36 km): 1. Tereza Walsbergerová – 1:58:04.9
Muži (25 km): 1. Michal Lovecký – 1:04:34, 2. Ivan Pospíšil – 0:07:54.8, 3. Adam Kopřiva – 1:08:29.1
Ženy (25 km): 1. Adéla Ryšavá – 1:14:20.4