Zapletal byl ze svého výkonu překvapený. Podobný výsledek totiž nečekal. „Z medaile jsem nadšený. Na to, že jsem nebyl od října ani jednou v posilovně a trénují pouze dvakrát týdně se synem a osmnáctiletým bratrancem, je to skvělé. Zápěstí se mi zázračně zpevnilo," řekl známý ždánický pákař, který na podobných akcích hájí barvy Arm wrestling klubu Podivín.

Zkušenému závodníkovu pomohla přestávka, volnější režim i nový pákový stůl, který si pořídil poprvé od roku 1996.

Cestu za medailí začal Zapletal proti Farkašovi. S ním se borec z Hodonínska utkal již v říjnu v rámci české extraligy. Zatímco na podzim triumfoval člen klubu AWK MILOVICE, v Brně se radoval ždánický silák. „Hodně lidí bylo překvapeno a já taky. Jelikož jsme oba celkem rychlí, tak jsme se nejprve roztrhli. Až v úvazu paskou jsem ho porazil," řekl Zapletal.

Toho cenné vítězství neskutečně nakoplo. Následně vyhrál fanoušek brněnské Komety dva duely a rázem se ocitl v semifinále. To přišlo na řadu až po slavnostním zahájení.

Proti Maďaru Barzóovi nebyl bez šance. Nakonec však silnému soupeři po boji podlehl. „Jeho start do spodu, který mi vadí, jsem ještě zachytil. Svojí rychlostí jsem mu utekl do vrchu. Nakonec rozhodl úvaz. V něm mě už svojí hrubou silou do spodu porazil," uvedl Zapletal.

Ten následně prohrál i s vítězem Gregoričkou. „Zase se mi podařil start. Rychlostí jsem medailistovi z mistrovství Evropy utekl na pásek, ale tam už dominoval můj slovenský kamarád," pravil.

Na levé ruce obsadil Zapletal páté místo. „Jednoho soupeře jsem porazil a druhého dost potrápil. Chybí mi ale technika. Cítil jsem se sice o něco lépe než naposledy při extralize, ale levá ruka je vždycky vabank," prohlásil Zapletal, který zavodil ve váze do sedmdesáti kilo.

Na prestižní akci sbíral zkušenosti i Zapletalův patnáctiletý syn Michal. Talentovaný pákař bojoval o nejlepší umístění v kategorii nováčků.

Zapletal mladší urval premiérovou výhru hned v prvním kole proti soupeřovi z Kostic. „Udělalo mi to velkou radost. Nejen že zvítězil, ale zdatně se držel i proti druhému a potrápil také celkového vítěze z Plzně," přiznal pyšný otec. Po dvou porážkách nakonec obsadil mladý závodník ve váze do pětašedesáti kilo sedmou příčku.

V juniorech prohrál Zapletal mladší všechny zápasy a skončil šestý. „Soupeři udolali Michala rychlostí a zkušenostmi. Neměl proti nim sebemenší šanci," uvedl několikanásobný mistr republiky. Na levé ruce mladý ždánický pákař kvůli předchozí zlomenině nestartoval.

Čtrnáctého ročníku Golemovy ruky se zúčastnilo více než sto čtyřicet závodníků z pěti států. V příštím roce by se ovšem měla v Brně představit všechna evropská pákařská esa. „Jak nám řekl viceprezident svazu Radek Klein, tak příští ročník bude třetí největší akcí v Evropě. Budou se bojovat o třináct tisíc dolarů a souboje půjdou v přímém přenosu na Eurosportu. Proto lze očekávat nejlepší pákaře Evropy či světa," uvedl Zapletal.

Právě tato akce ždánického závodníka motivuje do další práce. „Zase mě to nakoplo. Asi ten konec kariéry ještě posunu," usmívá se Zapletal.

Ten chce do mistrovství České republiky nabrat pět kilo. K tomu mu mají pomoci suplementy na posilování objem svalů a zvýšení výkonnosti. „Věřím, že mi to společně s tvrdým tréninkem pomůže," říká Zapletal.

Toho letos čeká ještě soutěž v Podivíně a právě domácí šampionát. Ve hře je i účast na Senecké ruce.