„Je to právě sto deset let, co můj dědeček, doktor Karel Uzel, tady v Mutěnicích nastoupil jako vesnický lékař. O dva roky později se tady narodil můj tatínek. Tato výročí jsem sem přišel oslavit. Kromě toho mám mezi střelci několik dobrých kamarádů, například pana Jaroška, majitele místního vinařství," vysvětlil svou přítomnost na střeleckých závodech sexuolog Radim Uzel.

Asfaltové holuby ale známý lékař nerozstřeloval. „Samozřejmě střílet neumím. Tím víc to obdivuji. Myslím si, že nejsem výjimkou. Hodně lidí chodí na fotbal a nikdy nekopli do balonu. Takže jsem divák sportovní střelby," pousmál se dvaasedmdesátiletý doktor.

Ani jako aktivního sportovce jej asi hned tak někdo neuvidí. „Vždycky si vzpomenu na Churchilla, který se ve zdraví dožil pětadevadesáti let a přitom vypil tolik whisky a vykouřil množství doutníků. Říkal, že je to díky tomu, že nikdy nedělal žádný sport. K tomu se taky hrdě hlásím," řekl Uzel.

Ten upozornil také na to, že střelce tak například často bolí rameno od zpětných nárazů pušky. „Lyžaři mají zase zlomené nohy a o úrazech fotbalistů raději ani nemluvím. Za to já jsem zdravý, a to je tím, že jsem v životě opravu žádný sport neprovozoval," sdělil ostravský rodák.

Přitom kromě sledování sportovní střelby často zahajuje fotbalové zápasy. „Už umím kopnout do balonu. Slavnostní výkop ale prý může dělat i slavná herečka," zasmál se popularizátor sexuologie.

Z disciplín brokové sportovní střelby se mu více líbí skeet. „Mám dojem, že když holuby létají ze dvou stran, tak je to zábavnější, než když létají jen z jednoho místa. Je opravdu zajímavé trefit létající terč a vyžaduje si to umění. Nikdy jsem to nezkusil a ve svém pokročilém věku už to ani nezkusím," dodal Radim Uzel.