Hodoňané byli v sedmnáctém kole jasným favoritem, neboť v tabulce aktuálně zaujímají druhou pozici. Před nimi jsou na prvním místě vysokoškoláci z Ostravy, kteří nemají zájem o postup. Poslední utkání druhé futsalové ligy sehrají hráči Tanga v pátek večer v Uherském Hradišti, kde půjde o vše - o postup do první ligy.

Hodonínu z posledních sedmi zápasů nevyšel pouze jeden, a to když remizoval s Atraps-Hombers Brno. Výkony, které předváděl od začátku sezony, byly během posledních kol smazány. Nevydařený úvod přisuzují hráči sestoupení do nižší ligy. "Start sezony nám utekl. Pořádně jsme netrénovali, a tak trochu jsme si mysleli, že výsledky přijdou samy. Mýlili jsme se však a v prvních kolech jsme si to pěkně zavařili," řekl k začátku sezony Čeněk Cenek.

Před Vánocemi ale hráč Juraj Višváder ohlásil, že u týmu jako hrající trenér z pracovních a rodinných důvodů končí. Roli hrajícího kouče převzal Dimostenis Chadzidis a novým lodivodem lavičky Tanga se stal Miroslav Bartyzal, jenž spolu s Chadzidisem zvedli herní morálku týmu. "Nechci říkat, že za špatné výsledky mohl Juraj, ale tréninky nebyly takové jako teď. Více hrajeme, zkoušíme a nacvičujeme nové herní kombinace a vytvořili jsme lepší partu," přiznal Cenek, který netají fakt, že si společně s hráči moc přeje, aby se tým vrátil do první ligy.

"Na Uherské Hradiště se řádně připravíme. Bude to hodně vypjatý zápas, ale těšíme se na něj a věříme, že vyhrajeme," svěřil se Cenek.

Sedmnácté kolo druhé futsalové ligy odstartoval lépe domácí celek, když už ve čtvrté minutě otevřel skóre po spolupráci s Levčíkem Pospiš. Pět minut na to však po chybě v útočném pásmu srovnal kapitán Baníku Malenčík. "Od prvního hvizdu jsme měli navrch, i když soupeř byl nepříjemný. V některých pasážích hry jsme se nechali unést a zahodili jsme několik gólových šancí," řekl po důležitém duelu trenér Tanga Miroslav Bartyzal.

Domácí Tango se po penaltě, kterou proměnil kapitán Buršík, uklidnilo a do konce prvního poločasu si dokázalo vytvořit dvoubrankový náskok 4:2. "Po obrátce jsme už hráli spíše na krásu. Neproměnili jsme opět několik příležitostí, a proto zápas skončil 6:3. S výsledkem jsem spokojený. Vyhrát bylo pro nás důležité," dodal Bartyzal, jenž ovšem ví, že veledůležitý zápas na tým čeká teprve v pátek proti Uherskému Hradišti.

"Utkání, ve kterém půjde o vše. Pevně však věříme, že vyhrajeme," nadchl se pro výhru Bartyzal.

FC Tango Hodonín - Baník Ostrava 6:3 (4:2)

Branky: 4., 18. a 22. Pospiš, 12. Buršík, 19. Svoboda, 25. Cenek – 9. a 19. Malenčík, 28. Vantuch.

Sestava Tanga Hodonín: Dominik Kunický (Aleš Parobek) – Dimostenis Chadzidis, Filip Vanda, Čeněk Cenek, Milan Svoboda, Tomáš Buršík, Pavel Novotný, Tomáš Janulík, Tomáš Pospiš, Patrik Levčík.