S velkou bojovnicí a srdcařkou se neloučil pouze šéf klubu Richard Brhel, spoluhráčky, diváci a další přátelé, ale také Slovák Ján Skala. Jeden ze sponzorů hodonínského oddílu předal bývalé reprezentantce dárek a kytici. „Pocity jsou neskutečné. Derou se mi slzy do očí, pere se ve mně smutek s radostí dohromady. Jsem ráda, že jsem angažmá v Hodoníně zakončila zlatou tečkou,“ říká Harabaszová.

Zkušená hráčka závěr třetího finálového duelu prožívala. Při posledních dvouhrách se modlila, aby už nemusela nastoupit. „Byly to strašné nervy. Věděly jsme, že Moravský Krumlov bude ještě kousat a že nám to nedá zadarmo. Jsme rády, že jsme to zvládly. I když to asi nebyl úplně nejhezčí zápas, stálo to za to,“ oddechla si Harabaszová.

Jednatřicetiletá stolní tenistka si triumf nad jihomoravským rivalem náležitě vychutnávala. V Mart aréně nechybělo šampaňské ani doutník. „Slavit umíme. Bude to velkolepé a spontánní,“ usmívala se sympatická sportovkyně.

Harabaszová brala oslavy titulu i jako svoji rozlučku. Havířovská rodačka totiž opouští nejen Hodonín, ale také nejvyšší českou soutěž a míří do Německa. Závěr kariéry dohraje v nižších soutěžích. „Je to spíš z osobních důvodů,“ přiznává. „Do sestavy se vrací Kačka Pěnkavová, navíc já už nechci tolik hrát. Chodím do práce a stolní tenis mi bere spoustu času i dovolené. Teď si budu jezdit jenom tak zahrát za drobné. Budu mít víc času pro sebe,“ pokračuje.

Na Hodonín, kde získala čtyři mistrovské tituly v řadě, ale nikdy nezapomene. Do srovnání se však nehrne. „Je to těžké,“ ví Harabaszová. „Nejtěžší titul byl samozřejmě hned ten první, kdy jsem tady hrála s Kačkou Pěnkavovou a Kristýnou Mikulcovou. Proti Břeclavi jsme tehdy nebyly favoritem, přesto se nám povedlo finále vyhrát a získat titul. To bylo něco neskutečného,“ připomíná úspěch z roku 2014.

V dalších třech letech jenom stolní tenistky Hodonína potvrzovaly roli favorita. „Každý rok to bylo těžší a těžší,“ přiznává. O budoucnost klubu strach nemá. „Myslím si, že holky ještě pár titulů získají,“ dodává juniorská mistryně Evropy v soutěži družstev z roku 2002.

Hodonín jsme potrápily, což byl náš úkol, říká Čechová
„Mám samozřejmě radost z toho, že se mi alespoň ve třetím utkání podařilo vyhrát všechny zápasy.
Zápas už mi vyšel lépe. Je to ale týmová soutěž, prohrály jsme, takže pocity jsou smíšené.
Bylo to hodně špatné, když jsem hned v úvodu minulých zápasů prohrála s Lenkou Harabaszovou. To ovlivnilo náš výkon v obou úvodních duelech. Ale máme radost z toho, že jsme divákům ukázali, že hrát umíme.
Třetí finále rozhodl první zápas Lenky Harabaszové se Simčou Ertlovou. Neříkám, že bychom vyhrály celé utkání, třeba bychom prohrály 5:4, ale bylo by to ještě zajímavější. Na druhé straně jsme Hodonín potrápily, což byl náš úkol. Jako nejsme zklamané. To ani nejde.
Když jsem do Moravského Krumlova přicházela, ve finále jsem věřila. Vždycky si nějaké cíle stanovím. Někdy trvá déle, jiné kratší dobu, ale snažím se na ně dosáhnout. Tým se zlepšoval jak v české soutěži, tak i superlize. Vyšlo nám semifinále s Břeclaví, kterou jsme společnými silami porazily. Finále nebylo pouze mojí zásluhou, holky přidaly důležité body, jinak bychom tady nebyly.
Vím, že po sezoně bude dlouhé volno. Chytám nějaké překvapení. Kde ale budu v příští sezoně hrát, se dozvíte až později.“ 

Stolní tenistka Moravského Krumlova Dana Čechová