Na vodáckém mejdanu nechyběl ani hodonínský starosta Milan Lúčka s místostarostou Jiřím Jandou. „Pro naše město je to velká sláva. Po stolním tenisu tady máme další sport, který nás proslavil za hranicemi České republiky. Teď musíme začít uvažovat, jak ho posuneme dál. Všichni si vážíme toho, mít takové vodáky," prohlásil Lúčka.

Slavnostní přivítání šampionů bylo součástí Memoriálu Hany Hurychové. Právě vzpomínkou na zesnulé kolegy a kamarády a tradiční projížďkou k jezu a zpět hodonínští raftaři uzamkli řeku Moravu a ukončili vodáckou sezonu. „Vzpomínáme na ty, co tady s námi už nejsou," řekl předseda Raft klubu Hodonín Vojtěch Chrenka.

Večerní akce už byla spíše spontánní. „Oslavy jsme naplánovali v týdnu. Kluci nevěděli, jak to bude vypadat ani kdo všechno za nimi přijde," přiznal Chrenka.

Mladý šéf jihomoravského oddílu si úspěchu kamarádů nesmírně považuje. „Znamená to pro nás moc," prohlásil Chrenka. Ten věří, že úžasné výsledky čtveřice raftařů na letošním světovém šampionátu pomohou skromnému oddílu ke zviditelnění i náboru dalších členů. „Doufám, že nás úspěch kluků v očích veřejnosti posune zase o kousek dál," přeje si Chrenka. „Snad se tohle trochu proslaví a pomůže to našemu klubu získat další kluky," dodal hodonínský šéf.

Antonín a Tomáš Martinkovi, Vojtěch Přikryl a Jindřich Blanář zakončili ziskem zlaté medaile úspěšné období, nyní se společně s Chrenkou a Radkem Janoškem přesunou do hlavní mužské kategorie.