Vašulková s Hanzalíkovou velkou měrou přispěly k vyrovnanosti obou střetnutí, dorostenky Češky nakonec byly v koncovkách přípravných zápasů šťastnější, když nejprve zvítězily 28:27 a o den později se zase radovaly z výhry 26:25. „Klidně jsme mohly jeden zápas vyhrát. Bohužel jsme neproměnily vyložené šance, navíc jsem toho mohla více chytit. Pokud bych měla větší úspěšnost, mohlo to vypadat jinak. Některé branky byly laciné," uvádí Barbora Hanzalíková. Slovenská gólmanka na sebe byla po středečním duelu hodně přísná. „Pořád mám hodně nedostatků, zlepšit se musím hlavně při střelách z dálky," ví rodačka z Holíče.

Patnáctiletá naděje přitom chytla několik dalekonosných pokusů soupeře, navrch měla i při šancích mladých Češek. Svůj výkon sympatická dívka korunovala při dvou sedmimetrových hodech domácího týmu, které bravurně zneškodnila. „Chytalo se mi celkem dobře, ale pořád to mohlo být lepší," usmívá se Hanzalíková.

Zatímco ve středu vydržela mezi třemi tyčemi celých šedesát minut, v úterý střídala již v polovině. „Moc se mi nedařilo," nevymlouvala se jedna z nadějí slovenské házené.

„Navíc mezistátní zápasy jsou výš než běžné soutěžní duely," přidává.

Hanzalíková, která 17. dubna oslaví šestnácté narozeniny, se na Břeclavsku potkala i s bývalou spoluhráčkou z Hodonína Nikolou Kalinovou. „Nepřekvapilo mě to, věděla jsem, že se jednou v reprezentaci objeví," říká šikovná gólmanka, která si myslí, že šanci v budoucnu dostanou i další opory slováckého klubu. „V mládežnických reprezentačních výběrech se prostřídá hodně hráček, trenéři totiž chtějí vyzkoušet co nejvíc děvčat," připomíná Hanzalíková.

Ta však Hodonín po několika povedených sezonách opustila a zamířila do Trenčína, kde hraje házenou a zároveň i studuje. „Jsem spokojená, celkem se mi tam daří, i když trénujeme sedmkrát týdně a je to náročnější než v Hodoníně," říká Hanzalíková. Dorostenky Trenčína jsou ve slovenské lize druhé za vedoucími Michalovcemi.

Na začátku týdne ovšem na klubové povinnosti zapomněla a na chvíli se věnovala reprezentaci. „Sešly jsme se v pondělí v Modre, kde jsme absolvovaly dva tréninky, a před úterním zápasem jsme se přesunuly do Hustopečí, kde jsme po utkání přespaly a po druhém souboji zamířily domů," hlásí Hanzalíková.