Bývalá mládežnická reprezentantka se stala posilou nováčka nejvyšší ženské soutěže. „Žádné velké plány ani cíle nemám. Hlavně doufám, že se nezraním a že se sezonu absolvuji celou. Chci týmu pomoct k co nejlepším výsledkům,“ říká Gärtnerová.

V novém klubu se potkala také s otcem, který v roli trenéra dovedl házenkářky Hodonína do interligy. Přerušená rodinná spolupráce tak po pár letech zase bude fungovat. „Jsem na to zvyklá,“ usmívá se šikovná spojka.

Úlevy ani snadnější cestu do základní sestavy však mít rozhodně nebude. „Ke mně bývá spíše kritičtější,“ tvrdí Gärtnerová.

Na pokyny od tatínka si však zase rychle zvykla. „Trénoval mě ve starších žákyních a dorostenkách, takže žádný problém s tím nemám. Beru to normálně,“ říká.

Byl to právě kouč HK Hodonín René Gärtner, který stejně jako další lidé lanařil dceru do týmu nováčka WHIL. Devatenáctiletá házenkářka nakonec kývla na zajímavou nabídku a klidné zlínské prostředí vyměnila za euforii a nováčkovský elán natěšeného družstva. „Máme výhodu v tom, že jsme nováček. Nikdo neví, co od nás má očekávat. Fanoušky i soupeře můžeme jenom překvapit,“ myslí si Gärtnerová.

Sestupu se mladá hráčka nebojí. Hodoňanky chtějí zlobit soupeře a hrát ve středu tabulky. Postup do play-off není utopií. „Důležitý bude začátek,“ ví Gärtnerová.

„Body ale musíme sbírat hlavně doma,“ přidává.

Mistryně České republiky v žákovské kategorii společně s týmem absolvovala kompletní letní přípravu a má za sebou i několik zápasů. Hodonínské házenkářky testují svoji výkonnost především se zahraničními soupeři. Slovácký celek se utkal s rakouskými nebo maďarskými soupeři, v pátek večer se dokonce postavil turecké Ankaře. „Pro všechny je to cenná zkušenost. Dalo nám to hodně,“ říká devatenáctiletá spojka.

Podle mladé posily je mezinárodní konfrontace důležitá hlavně pro sehrání týmu. Hráčky Hodonína zaujaly i na herním kempu v Budapešti. „Kromě jednoho zápasu jsme tam všechno vyhrály. I když Maďarky byly rychlé, šikovné, běhavé, bojovaly, ostudu jsme tam neudělaly,“ říká Gärtnerová.

Výborné výsledky a cenné výhry nad silnými protivníky jsou potřebným a povoleným dopinkem před blížícím se startem interligy.