Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

14.7.2015

Výnosy řepky z jihomoravských polí jsou o třetinu nižší než loni. Kvůli suchu

Jižní Morava – Téměř čtyřicet procent ozimého ječmene, osm procent řepky a sedm procent ozimé pšenice stihli zatím sklidit zemědělci v Jihomoravském kraji. A už hlásí propad průměrných hektarových výnosů oproti loňsku. Zároveň odhadují, že budou celkově nižší u všech plodin kromě křížence žita a pšenice tritikale.

6.6.2015

Zákaz kouření: hospodští se bojí

Hodonínsko – Alena Padalíková v Ratíškovicích provozuje pohostinství. Na pivo a cigaretu k ní chodí lidé denně. S tím bude ale konec. Od příštího roku si už nikdo nezapálí v restauracích, na koncertech ani na diskotékách. Podnikatelka se obává, že jí ubudou zákazníci.

AKTUALIZOVÁNO
27.5.2015

Strach z utrácení je pryč. Lidé čím dál víc nakupují starožitný nábytek

Jižní Morava - Starý nábytek a dekorace do domu nebo bytu, ale také známky nebo mince. Lidí nakupujících starožitnosti neustále přibývá. Dřív chtěli především získat levné věci a poté je draze prodat, teď si častěji renovovanými předměty vybavují své obydlí. Z nostalgie, ale také kvůli charakteru, který tak jejich domov získá. Starožitnictví na jižní Moravě ale ubývá. Konkurují jim internetové bazary a aukční servery.

20.6.2014

Jak funguje oddlužení?

Zadluženost českých domácností se podle statistik ČNB pohybují v bilionech korun. Naštěstí ale přibývá těch, kteří se snaží svou tíživou situaci řešit dříve, než jim doma zazvoní exekutoři. Pokud vám dluhy přerostly přes hlavu, můžete zažádat o oddlužení.. Jen v květnu 2014 toho využilo 1 414 obyvatel České republiky.

9.6.2014

Vývoj hypotečních sazeb: Co nás čeká v létě?

Hypotéky nadále zlevňují. Průměrná úroková sazba meziměsíčně klesla o pět setin procentního bodu -  z 2,93 % na 2,88 %. Tak nízko to ještě nebylo! Ideální čas na to přemýšlet o vlastním bydlení, tvrdí odborníci.

5.6.2014

Průměrný plat vzrostl na jižní Moravě o 890 korun. Nejvíc v České republice

Jižní Morava – Na bezmála čtyřiadvacet tisíc korun se zvedla v prvním čtvrtletí letošního roku průměrná hrubá mzda v Jihomoravském kraji. Konkrétně o 890 korun. Jižní Morava tak zaznamenala mezi kraji v České republice největší nárůst. Informaci zveřejnil Český statistický úřad.

4.6.2014

Proč se nevyplatí fixovat ceny energií?

S fixací cen energií se v poslední době doslova roztrhl pytel. Dodavatelé lákají své klienty na jistotu pevné ceny na předem smluvenou dobu. Zafixujte si cenu a nemusíte se bát neustálého zdražování energií, slyšíme ze všech stran. Je ale tato nabídka skutečně tak výhodná, jak se tváří?

25.5.2014

Brněnský investor Hlavenka: Paralen budou časem předepisovat mobily

Brno /ROZHOVOR/ - Brněnský investor Jiří Hlavenka byl u počátků českého internetu a hlad po technologických novinkách se ho drží dál. V následujících letech očekává rozvoj elektronických senzorů, které budou nepřetržitě hlídat zdraví lidí. „Člověk, který je kardiak a hrozí mu infarkt, si pořídí malý senzor ve formě náplasti. Lékaři zjistili, že dvacet minut před infarktem vysílá tělo varovné signály, které tento senzor může zachytit a zavolat záchranku," nastiňuje Hlavenka budoucnost technologií.

12.5.2014

Nezaměstnaných na jižní Moravě s nástupem sezónních prací ubylo

Jižní Morava – Nezaměstnaných na jižní Moravě v dubnu ubylo. Míra nezaměstnanosti klesla o 0,6 procentního bodu na 8,5 procenta. Celkem bylo v kraji 68 885 lidí bez práce. Ukázaly to dubnové statistiky Úřadu práce.

5.5.2014

Zájem o brigády převyšuje nabídku

Hodonínsko - Po tři roky chodila Eva Srncová z Hodonína na letní brigádu do hodonínského Regionálního centra. Tentokrát má letošní maturantka jiné plány. Chce do světa. „Ráda bych se pracovně podívala k moři. Takto si totiž zároveň vylepším své jazykové dovednosti a získám zkušenosti," svěřila se mladá žena.

24.4.2014

Plyn v Jihomoravském kraji patří mezi nejdražší. Jak ušetřit?

Ceny zemního plynu se značně liší napříč celou republikou. Bohužel Jihomoravský kraj patří mezi ty nejdražší oblasti. Obyvatelé Hodonína, Veselí, Kyjova, Strážnice a okolí si musí oproti Praze nebo jižním Čechám výrazně připlatit. Rozdíly ve vyúčtováních jsou enormní.

26.2.2014

Velický karbon má v lodi i kanoista Richard Hála

Velká nad Veličkou - Milionové zisky, volná místa a prestižní odběratelé. I tak by šel ve zkratce zhodnotit uplynulý rok Kordárny sídlící ve Velké nad Veličkou. Podnik přitom před lety musel jít do insolvence.

29.1.2014

Vačky ve šroubárně prohlédne laserem nová kontrolní linka

Kyjov – Nulovou produkci vadných výrobků si slibuje Šroubárna Kyjov od nové kontrolní a třídící linky pro výrobu vaček. Její provoz firma spustila v lednu.

9.1.2014

Firmy v Jihomoravském kraji se těší na mírný růst ekonomiky

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Přelomový rok očekávají jihomoravské firmy. Po několika letech útlumu se má ekonomika začít zvedat. Rozšiřování výroby plánují tradiční obory v kraji jako vinařství nebo strojírenský průmysl. Podle ekonomů je však na místě opatrnost, růst bude jen pozvolný.

21.11.2013

Hodonínská firma bude hledat na Břeclavsku ropu a zemní plyn

Břeclavsko, Hodonín /ANKETA/ – Naftařská společnost MND se na Břeclavsku pustila do vyhledávání nových ložisek ropy a zemního plynu. Pomocí nejmodernějších technologií 3D seizmického měření prověří území o rozloze téměř 150 kilometrů čtverečních. Konkrétně se práce zaměří na území v okolí Mikulova, Bulhar, Sedlece, Mušovských jezer a části oblasti Pálavy.

25.10.2013

Trutman přešel od žáků k medovině. Aby uživil rodinu

Kyjov - Prodejní stánek s medovinou se na Hodonínské zahradě objevuje pravidelně. Ve foyer kulturního domu má své místo při této akci už dvacet let. Prodejce Zdeněk Trutman z Kyjova navázal na tradici svého tchána a letos převzal ocenění za čtyřicátou účast na hodonínském veletrhu, který se koná dvakrát do roka.

23.10.2013

Přezutí na zimu? Pneuservisy čekají nápor zákazníků

Hodonínsko – Zimní pneumatiky zatím mají jen někteří řidiči. Nejvíce lidí přezouvá začátkem listopadu, mnozí až v prosinci.

28.8.2013

Brambor je letos málo, zato ale kvalitních. Pěstitelé podraží

Hodonínsko – Až o třicet procent nižší úrodu očekávají v letošním roce pěstitelé brambor. Kilo zdraží o několik korun. Díky horku jsou však kvalitní.

16.8.2013

Výhodné volání s Deníkem bez jakékoliv smlouvy a dalších závazků

Praha - Vadí vám, že mobilní operátoři nabízejí zvýhodněné volání pouze tehdy, uzavřete-li s nimi smlouvu na rok či dva, kterou je prakticky nemožné vypovědět? V takovém případě zvolte zvýhodněný tarif Pět pohromadě pro předplatitele regionálního Deníku – nebudete podepisovat žádnou smlouvu a můžete jej kdykoliv ukončit.

15.8.2013

S výhodným voláním s Deníkem můžete získat dvě SIM karty

Praha - Pokud jste předplatitelem regionálního Deníku, případně se jim chcete stát, můžete získat v rámci tarifu Pět pohromadě dvě Sim karty.

14.8.2013

Neplaťte zbytečně! Volejte s Deníkem a nechte si účtovat hovor po vteřinách

Praha - U běžných předplacených karet se hovory účtují po minutách. Stačí volat pár sekund a už platíte tolik, jako byste mluvili celou minutu. Ne tak s regionálním Deníkem – u tarifů pro předplatitele zaplatíte opravdu jenom čas, který skutečně provoláte.

13.8.2013

Deník nabízí výhodné volání pro své předplatitele

Praha - Pro současné i budoucí předplatitele regionálního Deníku připravil jejich vydavatel příjemné překvapení: ve spolupráci se společností Vodafone jim nabízí zvýhodněné mobilní volání.

10.7.2013

Překližkový gigant Ploma je na prodej. S dluhy

Hodonín - Petr Dekař je bývalý pracovník hodonínské Plomy. Bývalý proto, že významný výrobce překližek se dostal před více než rokem do velkých problémů a dluží firmám i bývalým zaměstnancům velké částky peněz. „Mně kolem sto čtyřiceti tisíc korun," tvrdí Dekař.

31.5.2013

V Sudoměřicích začnou s výrobou, práci najde až padesát lidí

Sudoměřice - Novou výborní halu již brzy otevře producent izolačních skel, plzeňská firma IZOS. Do dvou let má u sudoměřického vlakového nádraží najít práci až padesát lidí. „Volal jsem tam už dřív, ale nepřijímali, tak jsem začal dělat na sebe. Firma ale vypadá solidně, tak se ještě u nich na práci zeptám," řekl Dan Kordula z Ratíškovic.

24.4.2013

Blatnická vína získala ocenění, o které usilovala rok

Blatnice pod Svatým Antonínkem - Po Znojmu, Mikulovu, Modré Hoře a Pálavě se dočkali originální certifikace kvality také vinaři z Blatnice. O ocenění usilovali rok.

23.4.2013

Callcentrum v Hodoníně má měsíční zpoždění

Hodonín – Už prvního dubna měla firma BEI Multimedia Interactive (MMi) v bývalé hodonínské tabákové továrně spustit první provoz s padesáti novými pracovními místy. Komerční podnik, který působí i v Polsku a Maďarsku, ale zatím své centrum pro zákaznický servis neotevřelo.

26.3.2013

Vinařství Štěpána Maňáka 
je mezi šesticí nejlepších

Žádovice, Praha – Bronzovou plaketu, stotisícovou prémii a stotisícový mediální prostor pro vlastní prezentaci na známé rozhlasové stanici a navíc se dostane do Síně slávy vinařství České republiky zřízené v Národním vinařském centru ve Valticích. To jsou ocenění, která čekají na vítěze Vinařství roku 2012. Mezi šesticí finalistů je i Vinařství Štěpána Maňáka ze Žádovic.

9.3.2013

Ploma platí ostrahu, lidem zatím ne

Hodonín – Zaměstnanci bývalého překližkového gigantu, hodonínské Plomy, musí čekat dál na vydělané peníze. Podnik zůstává v insolvenci a nezdařil se ani pronájem areálu polskému zájemci. Insolvenční správkyně připravuje jeho prodej.

10.2.2013

Oddech pro noční podniky. V Kyjově se bude pít i po půlnoci

Kyjov – Od prvního února měla v Kyjově platit nová vyhláška, která provozovatelům tamních podniků přikazovala změnu otevírací doby. Vedení města se pro ni rozhodlo kvůli stále častějším stížnostem na rušení nočního klidu a vandalismus. Na začátku měsíce ale vše funguje jako dřív, podniky mají stále svou vlastní otevírací dobu. Vedení radnice spolu s místními navrhuje kompromis.

30.1.2013

Bývalý překližkový gigant Ploma je už v konkurzu

Hodonín – Majetek hodonínské Plomy jde do konkurzu. Tak rozhodl v polovině ledna brněnský krajský soud. Zároveň zamítl reorganizaci podniku, s níž přišel věřitel z Prostějovska. „Reorganizaci věřitelé na schůzi patnáctého ledna odmítli. Co bude dále, se zatím nedá říct," sdělila insolvenční správkyně hodonínské Plomy Ivana Rychnovská.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení