Litr benzínu za pětadvacet korun? Pro řidiče doslova pohádka. V Hodoníně si ji teď mohou vychutnávat plnými doušky. Firma Unicorn v porovnání s konkurencí srazila cenu Naturalu 95 v průměru o dvě koruny.

Přitažlivá částka přilákala kromě pravidelných zákazníků Unicornu i šoféry, jež benzín doplňují obvykle jinde. „Jel jsem kolem a všiml si nízké ceny a rozhodl se, že tady natankuju,“ řekl například Jiří Novák z Kyjova.

Má své zvyky. Nejprve natankuje dražší palivo, které poté doplní levnějším, a to z obavy, že by levný benzín mohl být nekvalitní. Výhodnou nabídku, kterou zahlédl po cestě domů, si ale nenechal ujít. „Ono se to promíchá. Zatím se mi nestalo, že bych měl plnou nádrž levného benzínu,“ usmíval se.
Unicorn své konkurenty trumfl zhruba o dvě koruny. Čím to? Jak je možné, že snížil cenu tak výrazně?

Pracovníci hodonínské pobočky byli ale na slovo skoupí. „Nejsme oprávněni sdělovat informace o cenové politice naší společnosti,“ řekla pracovnice, která si nepřála být jmenovaná.

Centrála Unicornu, která sídlí v Kroměříži, ale také nebyla schopná přepojit redaktora na tiskového mluvčího. „Nevím, na koho bych vás přepojila. Pokud se vedení k tomu vyjádří, tak vám dáme vědět,“ uvedla do telefonu tamní pracovnice. Unicorn však zůstal němý.

Ve Veselí nad Moravou si šoféři také mohou natankovat na benzínce Unicorn. Tam ale zaplatí o korunu víc.

I přes lákavý nákup zůstávají někteří řidiči obezřetní. Chtějí kvalitu, a tak se nízkým cenám za litr vyhýbají.

„Určitě bych tady netankovala, protože si myslím, že čím je benzín levnější, tím jeho kvalita klesá. Raději si připlatím,“ konstatovala Hana Pazderková z Dolních Bojanovic.

„Už více řidičů nám řeklo, že benzín je tam prý nekvalitní,“ přidala svůj názor obsluha čerpací stanice v Blatnici pod Svatým Antonínkem.

Ceny benzínu klesají i na jiných benzínkách. „Natural 95 prodáváme za 26,30. Cena za barel je nyní pětapadesát dolarů, takže ceny musely zákonitě spadnout,“ poukázala obsluha čerpací stanice LPG ve Veselí nad Moravou.

Ceny za naftu a benzín by podle šéfa Společenství čerpacích stanic Ivana Ondráčka měly ještě o něco klesnout.

„Je to stejné jako v jiných odvětvích. Když klesá cena suroviny, tedy ropy, tak existuje větší prostor k udržování vyšších marží. Takže také čerpací stanice si přijdou na větší peníze, když mají levný benzín,“ vysvětlil.

Levnější paliva do svých aut si lidé mohou natankovat především u menších firem, které na Hodonínsku benzín a naftu prodávají. Zajímavější ceny mají také u některých supermarketů.

Cena Naturalu 95

Místo firma cena(Kč)
Hodonín OMV 26,90
Veselí nad Moravou LPG 26,30
Hodonín EURO OIL 26,70
Blatnice 26,90
Mutěnice CHEMIS 27,50
Hodonín SHELL 27,90
Hodonín ČSAD 27,30
Hodonín Unicorn Oil 25,00
Hodonín Hypernova 24,90

Autoři: Rudolf Půlkrábek a zpravodajové Deníku