Jeho Chardonnay z roku 2017 si totiž ve Francii na soutěži Le Mondial des Vins Blancs Strasbourg vysloužilo ocenění za nejlepší suché bílé víno.

Navíc se stalo nejúspěšnějším moravským vinařstvím soutěže, a to díky tomu, že získalo titul za nejlepší Chardonnay i Tramín soutěže. Medailová žeň čítá dvě zlaté a tři stříbrné.

Ve Štrasburku vítězné Chardonnay z B/V vinařství. Foto: Vína z MoravyZdroj: Deník / VLP Externista

„Z fantastického výsledku na prestižní soutěži jsme samozřejmě nadšení a moc si jej vážíme. Vyhrát kategorii nejlepší suché bílé víno ve Francii zní až neuvěřitelně. Máme za to, že takový úspěch může přijít jednou za život anebo vůbec. O to pozoruhodnější je, že jsme v letošním roce již získali titul absolutního vítěze kategorie bílých vín s našim Hibernalem na vysoce prestižní soutěže Councours Mondial de Bruxelles,“ uvedl předseda představenstva a manažer B/V vinařství Vlastimil Valenta.

Ten popsal i štrasburského bílého šampiona.

„Chardonnay 2017 Reserva je představitelem řady vín Reserva. Je zelenožluté barvy, v jemné vůni tropického ovoce vystupuje žlutomasé ovoce doplněné citrusy. Chuť je plná, šťavnatá, dlouhá a komplexní, s tóny ušlechtilého dřeva, jelikož víno bylo školeno dvanáct měsíců na jemných kvasničných kalech ve velkém francouzském dubovém sudu značky Seguin Moreau,“přiblížil vítězné víno Valenta.

Zlatá medaile míří z Alsaska také do Templářských sklepů Čejkovice. Ty uspěly s Chardonnay 2017, pozdní sběr.