Chataři z Radějova na Hodonínsku už několik let nemají o víkendu klidný spánek. Každou sobotu totiž v místním bufetu U Zastávky hlasitě vyhrávají až do ranních hodin kapely na hudebním večeru. Někteří lidé z chat jsou z toho zoufalí. Tvrdí, že pokud to bude nutné, sepíší petici.

„Dřív jsme do bufetu chodili na country večery a téměř nikomu to nevadilo. Od té doby, co tu hraje bigbít, tak se nedá spát,“ stěžovala si jedna z žen, která má v Radějově chatu. Chataři i místní lidé tvrdí, že žádali majitele bufetu, aby hudbu ztišil, ten jim prý ale odmítl vyhovět.

Hlasitá hudba se údolím line dál. „Když se koná zábava, nemůžeme si večer otevřít okno, ale to je v létě zase nemyslitelné. Zábavu jim nezávidíme, ať si pořádají, co chtějí. Jen kdyby hudba nebyla tak hlasitá,“ řekla další chatařka, která stejně jako ostatní odmítá říct své jméno.

Všichni se totiž bojí pomsty majitele bufetu.

Bojí se majitele bufetu

„Obávám se nejen slovního napadení, ale i škod na chatě. Ostatním podráží nohy a má „dlouhé prsty“,“ vysvětlila žena. Lidé z chat se shodují, že pokud to bude nutné, sepíší petici.

Podle majitele bufetu U Zastávky Vítězslava Hudečka mu lidé jen závidí, že se mu daří. „Dřív tu hrávaly country kapely, ale na ty už nikdo nechodí. Mladým se líbí něco jiného a starší generaci to vadí,“ uvedl Hudeček. Tvrdí, že lidé na ně občas zavolají policii, ale nikdo si mu osobně nestěžoval.

„Nikomu jsem nic neudělal, aby se mne lidé báli,“ sdělil. Dodal také, že všechny akce jsou hlášeny dopředu a má je povolené od obecního úřadu.

„Každý by si měl uvědomit, že jsme v rekreační oblasti. V jiných lokalitách pořádají zábavy několikrát týdně, já jen v sobotu,“ podotkl.
Vleklým sporem se zabývá už i obecní úřad. Starosta Stanislav Knitl přislíbil nápravu.

„V současné době už zpracováváme rekreační řád v rekreační oblasti, který počítá s omezením hluku a doby konání hudebních zábav,“ řekl Knitl. Vedení obce dokonce začalo spolupracovat s ministerstvem vnitra, které potřebné podklady zpracovává.

„Máme slíbeno, že hotové znění rekreačního řádu bude do dvou měsíců,“ doplnil starosta.