Radnice ve Veselí nad Moravou získala na tento úsek dotaci jednoho a čtvrt milionu od Státního fondu dopravní infrastruktury. „Výstavba této části by měla celkem stát přes dva miliony sto tisíc korun. Bude dlouhá přes šest set metrů,“ sdělil starosta Veselí Martin Bedrava. Další finance, které půjdou na zřízení veřejného osvětlení a sadové úpravy kolem cesty, uhradí město.

Povrch tři metry široké cyklostezky bude tvořit zámková dlažba. Podle starosty Veselí začnou práce letos na podzim, možná už v září.
„Po dokončení první etapy chceme pokračovat už v příštím roce. Celá trať cyklostezky z Veselí do Kozojídek má dosáhnout délky skoro 3300 metrů,“ řekl Bedrava. Na další výstavbu požádá vedení města o dotaci Jihomoravský kraj.

Veselští do budoucna plánují nové cesty pro fanoušky jízdních kol také ze Zarazic do Veselí a ve směru na Blatnici. „Letos bychom také chtěli zvládnout projekční přípravy na cyklostezku do Moravského Písku,“ prozradil záměry veselské radnice Bedrava.

Podle něj je hlavním cílem budování cest pro cyklisty ve Veselí jejich bezpečnost. „Jde nám o lidi jedoucí do zaměstnání i o cykloturisty,“ doplnil Bedrava. Sám starosta si podle jeho slov nově budovaných cest moc neužije.

„Rád si vyjedu na kole, ale mám málo času a po Veselí se dopravuji spíše autem nebo pěšky,“ dodal Bedrava.