Program byl spuštěn jako zamýšlený štít proti ekonomickým dopadům, které mají na podnikatele omezení zavedená vládou proti šíření nákazy novým koronavirem.

On-line reportáž ke koronaviru najdete ZDE

„Zájem o program je enormní,“ uvedl Havlíček na twitteru. „Obratem jsem rozhodnul o navýšení na pět miliard, odpoledne jsme opět rozjeli příjem žádostí a posilujeme počet pracovníků ČMZRB," doplnil.

Žádosti bude ČMZRB vyhodnocovat v následujících deseti pracovních dnech. Druhé kolo programu má začít 20. dubna.

Program COVID II je financován ze strukturálních fondů EU, v prvním kole proto nemohly žádat pražské firmy. Podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) budou mít však podnikatelé z Prahy šanci získat bezúročný úvěr v některém z dalších kol výzvy, do kterých budou alokovány finance z jiných zdrojů, uvedl.

O podpoře pražských podnikatelů jedná ČMZRB s ministerstvem průmyslu a obchodu i hlavním městem Prahou. Podle Jiráska jim ČMZRB nabídla své služby a nyní je na nich, aby se rozhodli, řekl dále v ČT.

ČMZRB do první vlny programu COVID přijala přes 3200 žádostí přesahujících deset miliard korun. Do týdne od pozastavení přijímání žádostí schválila první úvěry, podnikatelům vyplatila přes 100 milionů korun.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník