Lidé ze zkrachovalé společnosti Gastrolux ve Veselí nad Moravou mají novou šanci získat práci ve svém oboru. Firma ve veselských Zarazicích fungovala zhruba půl roku v hale po společnosti Albex, než sama na sebe podala návrh na konkurz.

O práci v Gastroluxu tenkrát přišly zhruba tři stovky lidí. Nyní šití bot vystřídala společnost Stival ze Vsetína zabývající se výrobou kožených doplňků pro automobilový průmysl.

„Provoz už funguje a průběžně budeme přibírat další zaměstnance,“ oznámila personalistka ze vsetínské společnosti Stival Jaromíra Runkasová. Nyní jsou v hale nové stroje na výsek kůží a část z tří set bývalých pracovníků firmy Gastrolux teď dostalo novou šanci. Někteří z nich ale mezitím našli uplatnění v okolních rozvíjejících se firmách, například v Clancy Radiators nebo v opět silných Železárnách.

„Se mnou nikdo o nových pracovních pozicích nejednal, ale z neoficiálních zdrojů vím, že se jedná o výrobu pro automobilový průmysl,“ sdělil vedoucí odboru zprostředkování veselského Úřadu práce Václav Urbančík. Podle něj pracuje ve společnosti zhruba sto lidí, ale výroba by se údajně měla ještě rozšířit.

Společnost Stival už inzeruje a hledá nové pracovníky i v radničním tisku. Do svých řad hledá především šičky, techniky a mechaniky šicích strojů.

Slušný výdělek

Starosta města Veselí nad Moravou uvedl, že na místní poměry dává vsetínská společnost i docela slušné peníze. Plat po zapracování může dosáhnout i patnáct tisíc korun. Podle ředitele hodonínského úřadu práce Vladimíra Šťávy je zaměstnanost na Hodonínsku nyní velice vyrovnaná.

„V průměru ztratí v průběhu jednoho měsíce práci zhruba tisíc lidí, ale tisíc šedesát zase práci získá, což v České republice není obvyklé,“ vyjádřil se Šťáva. Tvrdí, že pružnost a dynamika rozvoje pracovních příležitostí na Hodonínsku je obrovská, a proto nezaměstnanost klesá.

Další info: Hodonínský Deník, úterý 11. září