Město Hodonín dostalo zdarma vojenské cvičiště Pánov a vodní cvičiště u Rohatce. Majetek v hodnotě kolem sta milionů korun chce využít k rekreačním účelům. „Myšlenka golfového hřiště v okolí Hodonína je tu už delší dobu, teď se nám nabízí ideální prostor,“ uvedl starosta Hodonína Lubor Šimeček.

Podnět na stavbu golfových hřišť podle něj přichází z Jihomoravského kraje, který chce na Moravu přilákat golfisty z celé Evropy. „Na rozvoj golfových hřišť existují různé dotace, byl by hřích toho nevyužít,“ dodal Šimeček.

Podle něj není golf pouze záležitostí bohatých lidí, v poslední době se mu čím dál více věnuje i mládež. „Golf je u nás pořád v plenkách, ale během posledních tří let se zájem o tuto hru zvyšuje,“ myslí si odborník na výstavbu hřišť Dušan Jakoubek. Předpokládá, že Česká republika bude kopírovat vývoj v okolních státech, kde se golf v poslední době velmi rozšířil.

Podle něj je písčitý Pánov ideálním místem pro nové hřiště. Podobná lokalita je i ve Slavkově u Brna, kde si místní klub pronajímá část pozemků od města. Časem má vzniknout v regionu celá síť hřišť, která by měla přitáhnout i hráče ze zahraničí. „Pokud golfisté někam jedou, chtějí si vyzkoušet dvě tři hřiště v okruhu do třiceti kilometrů,“ řekl Jakoubek. Jedno z nich by mohlo být na Pánově.

„Město rozhodně nebude areál provozovat samo, necháme to odborníkům,“ řekl starosta Hodonína. Do městské pokladny by ale měly putovat peníze z pronájmu pozemků. Podle Milana Jagoše z investičního odboru města je potřeba pozemek využít co nejdříve proto, že někteří lidé tu těží svépomocí písek. Město dostalo také vodní cvičiště u Rohatce, kde by mohl vzniknout v budoucnu kemp.

„Postupně tu chceme rozprodat zařízení, protože náklady na ostrahu objektu jsou vyšší než cena hlídaného vybavení,“ plánuje Milan Jagoš. Jedná se většinou o montované buňky a různé skládací haly, které se dají použít jako chatky, sklady nebo provizorní garáže.

Cena jednotlivých staveb se pohybuje v řádech několika tisícovek. Zájemci o tyto přenosné stavby se mohou podle něj obrátit na odbor investic a dopravy.