„Náš tým nyní tvoří devadesát kolegů a další posily hledáme. Za rok fungování jsme získali více než dvacet referenčních zákazníků," sdělila marketingová manažerka DataSpring Michaela Pávková.

Datové centrum Lužice
- kapacita: až 10 tis. serverů
- úložiště: pojme 30 petabytů dat. Pokud by se všechna nahrála na DVD s kapacitou 4,7 GB, bylo by zapotřebí 6,7 milionů DVD

Těm společnost nabízí především širokou paletu pokročilých cloudových služeb, tedy těch poskytovaných v oblasti informačních technologií ze vzdáleného přístupu. „V meziročním srovnání jsme dosáhli třistašedesáti­procentní nárůst obratu, aktuální růst je ve výši pětadvaceti procent měsíčně," uvedla Pávková s tím, že také v personální oblasti posílili. Za poslední čtvrtletí o čtyřicet zaměstnanců, na devadesát.

Letošní předpokládané tržby jsou sto třiceti milionů korun, z toho osmdesát milionů činily za služby. „V Česku máme připravené rozvojové projekty jak v existujících datových centrech, tak v nových lokalitách. Pro oblast Evropy a Asie je pro nás strategické partnerství se společností Foxconn, kde plánujeme expandovat a rozvíjet nové inovativní služby," přiblížil plány společnosti její obchodní ředitel Zdeněk Honek.

Jako novinku přestavil DataSpring datové centrum v Praze. Firma jej chystá otevřít letos v září a má být třikrát větší než to v Lužicích. To dostalo k narozeninám pěkný dárek v podobě stříbrného umístění v soutěži Stavba Jihomoravského kraje 2015.