Na posledním zasedání schválili hodonínští zastupitelé prodej pozemků pro výstavbu rodinných domů za velkými kasárnami. Získá je developerská firma Develop Moravia Group s.r.o. Ta by měla vybudovat na území v návaznosti na navrženou studii technickou infrastukturu a prostor využít pro výstavbu minimálně třiceti tří rodinných domů. Ne všichni zastupitelé však chtěli pozemky prodat.

Navíc developerská firma byla založena teprve na jaře a společnost se netají tím, že vznikla účelově. „Mělo by tam vyrůst asi sto bytů a minimálně třicet šest rodinných domů. Zatím není definitivně rozhodnuto, zda budeme prodávat zasíťované pozemky, hrubé či hotové stavby,“ popsal záměry firmy její jednatel Luděk Šebesta. Pozemky, jejichž celková výměra činí 56 096 metrů čverečních, získalo město až na jednu výjimku bezúplatně od ministerstva obrany a od Pozemkového fondu České republiky. Firmě je prodá za 350 korun za metr čtvereční.

Podle vyjádření tiskové mluvčí radnice Petry Kotáskové zvažovalo městské zastupitelstvo několik variant, jak s pozemky naložit. Nakonec rozhodlo o prodeji formou výběrového řízení, do kterého se přihlásila pouze jediná firma. Hlasování zastupitelstva ve věci prodeje však nebylo jednotné. Potvrzují to jednak názory zastupitelů při projednávání, jednak výsledek hlasování, kdy šestnáct zastupitelů z řad koalice hlasovalo pro schválení prodeje, osm zastupitelů bylo proti a tři se zdrželi hlasování.

Například zastupitel Vítězslav Krabička je toho názoru, že lepší varianta by byla, kdyby si město pozemky ponechalo, zasíťovalo a samo je prodávalo, protože cena, kterou za ně zájemci zaplatí, bude nyní určitě vyšší, než kdyby je lidé kupovali přímo od města. Jiná připomínka na zasedání se týkala důvěryhodnosti developerské firmy, která vznikla teprve v dubnu tohoto roku.

Její jednatel se však proti tomuto podezření ohradil. „Společnost vznikla účelově a my jsme byli jediným zájemcem. Ale nejedná se o spekulativní nákup a prodej. Vše se řídí zadávacími podmínkami,“ sdělil Luděk Šebesta.