Koupaliště na Slovácku zažila poklidnou sezonu. Provozovatelé nyní sedí nad čísly a hodnotí ji z finančního hlediska. Některé obce teprve začaly, jiné už znají předběžné výsledky.

Návštěvnost prý byla lepší než vloni, ale zastaralost některých areálů udělá s výsledkem své. Jedno je jisté už nyní, provoz bazénů je každoročně ztrátový. „V létě navštívilo hodonínské letní koupaliště zhruba třiatřicet tisíc návštěvníků, což je o něco více, než jsme předpokládali,“ zhodnotil ředitel příspěvkové organizace Teza města Hodonína Pavel Švandelka.

Podle něj největší nápor návštěvníků zažilo hodonínské koupaliště v červenci, kdy přišlo téměř osmnáct tisíc lidí. Náklady proto zvedlo především velké množství vody, která se musela z hygienických důvodů stále obměňovat. „I přes zastaralost technologického zařízení a stavu bazénů proběhla letošní sezóna bez větších komplikací,“ řekl Švandelka.

Přesto městskou kasu letní provoz vyjde na více než osm set tisíc korun. Návštěvnost chválí také provozovatel kyjovských a bohuslavického koupaliště, i přesto, že jsou ve značně špatném stavu.

„Že to nebude jednoduché, nám bylo jasné. Netušili jsme ale, v jak špatném stavu se nachází technologie a zázemí,“ zhodnotil správce z firmy Ekor Luboš Švarc. Po roční přestávce se těžko hodnotí provozovatelům koupaliště ve Vracově.

Další info: Hodonínský Deník, úterý 18. září 2007