Ještě vloni byly v celém Jihomoravském kraji jediné lázně, a to v Hodoníně. Nedávno se přidala Lednice a myšlenka na třetí zařízení v kraji právě zraje v hlavě brněnského podnikatele Gejzy Kroščáka. Umístit je chce do osady Zdravá voda u Žarošic, kde už kdysi bývaly jedny z nejstarších lázní na Moravě. Zbyla po nich poslední budova, kterou by rád podnikatel využil.

„Byla by tam kapacita jen kolem padesáti klientů. Budovu pro bydlení bych ale musel postavit a propojit ji krčkem s historickým domem, který v areálu zůstal. Tam by byla třeba baňková léčba či nějaké vany,“ nastínil některé z myšlenek Gejza Kroščák. Pro své plány prý ale potřebuje dát dohromady více než padesát milionů korun, na což si sám netroufá. Pokusí se získat dotace z hejtmanství či z Evropské unie. Ve svých plánech ale počítá hlavně s vybudováním stáčírny. Osada se ne nadarmo nazývá Zdravá voda.

Tamní prameny nabízí kvalitní vodu, kterou by podnikatel chtěl využít. Sehnal si už sice téměř všechna potřebná povolení, naráží ale na odpor místních. „Není tu vodovod a při zkušebním vrtu lidem v sousedství poklesla voda ve studních,“ vysvětlil problém jeden z místních Leopold Kašuba. Osadníci se proto obrátili na obec se svým nesouhlasem. Platný územní plán počítá v místech bývalých lázní s rekreačním využitím a radnici se plán s výrobnou zatím nelíbí. „Pokud se pan Kroščák sejde s tamními lidmi a dohodnou se spolu, můžeme územní plán změnit.

Lidé s tím ale musí souhlasit,“ navrhuje starosta. Stáčírna zatím zůstává v plánech Kroščáka na prvním místě a i když jsou místní proti, záměru se nevzdává. Až poté, co se situace se stáčírnou vyřeší, chce se podnikatel soustředit na myšlenku malých lázní s ubytovnou.