To je případ třeba vinařství Štěpána Maňáka ze Žádovic, kterému velkou část úrody poničily právě jarní mrazíky. „Letos už máme vše sklizené, protože jsme neměli dostatečně velkou úrodu a chtěli jsme se vyhnout dalším ztrátám," uvedl Maňák.

Místo „ledovky" proto raději volí výrobu slámového vína. V tomto případě vinaři hrozny sklidí a tři měsíce suší. Materiál tak přijde o část vody a různé látky včetně cukrů jsou koncentrovanější. Když se ale vinař snaží o ledové víno, musí bránit úrodu před nebezpečím. A nejsou to jenom plísně. „Na vinici hrozny poškozují okusováním srny, špačci, bažanti a jiná zvěř nebo je může někdo ukrást," upozornil Maňák. Ledové vyrobil naposledy v roce 2013. Momentálně má stále v nabídce ledovou variantu odrůdy Sauvignon a Rulandské modré. Dvoudecové lahve jsou k dostání za tři sta osmdesát korun.

Podobně je na tom i mikulčické vinařství Maláník-Osička, kde výroba ledového vína v plánu taktéž není. Zatím poslední sklizeň zmrzlých hroznů se lisovala v lednu z úrody ročníku 2015 s výnosem kolem sta litrů sladkého moku. „Dosud se ještě neprodává. Zákazníkům toto ledové nabídneme klidně až za dva roky. Snažíme se, aby zrálo a vyvíjelo se tak, jak má," řekl za podnik Vladimír Osička.

Vinaři Tomáši Kristovi z Milotic se už některé hrozny pro ledové víno sklidit podařilo. „Část jsme stihli vzít šestnáctého listopadu, kdy bylo devět stupňů pod nulou. Zbytek bobulí by měl přijít na řadu z pondělí na úterý, kdy očekáváme až minus dvanáct," uvedl Krist.

Zatím počítá s až čtyřtunovou úrodou Tramínu červeného a až pěti tunami Rulandského modrého. Z jedné tuny vyrobí jen asi dvě stě litrů ledového vína. Lahev zájemce vyjde na něco kolem sedmi set korun. „Loni jsem také čekal na ledovku, ale pršelo, byly mlhy, což hroznům neprospívá. Takže mi všechno shnilo," dodal Krist.

Záleží tedy na kvalitě hroznů a vývoji počasí. Vinař se pak rozhodne, jestli plody sklidí, nebo zariskuje a počká na potřebný mráz. To, že čekání na ledovou lahůdku je obrovským riskem, potvrdil i výkonný ředitel Svazu vinařů Martin Půček. „Každý vinař musí zvážit, jestli je to pro něj po ekonomické stránce výhodné, a zhodnotit také zdraví hroznů," přiblížil Půček. Dodal ale, že obecně platí, že mrazíky vždy přijdou, a kdo má pevné nervy, ledového vína se dočká.

Výrazně aromatický nápoj se hodí například k dezertům a moučníkům.