„Jde o komplet sestavenou koupelnu, upevněnou do kovových nosníkových rámů, tedy jakousi unimobuňku. Má veškeré vybavení – od obkladů a sanity, až po rozvody vody a elektro. Lze ji kamkoliv usadit do novostavby, napojit na sítě a hned funguje,“ nastínil finanční ředitel firmy Jiří Vepřek. Využití těchto koupelen vidí především v novostavbách hotelových komplexů či panelových domů.

Dosavadní výroba SixPointTwo se přitom zaměřovala pouze na kovovýrobu – vybavení pro logistiku – počínaje skladovacími regály až po komplexní třídící systémy, využitelné na letištích či logistických centrech, například i pro Amazon. Veškerá produkce firmy míří do zahraničí.

Sofistikované výrobky

„Naše výrobky jsou stále sofistikovanější. Pod jednou střechou máme všechny technologie, umožňující kovové součásti nejen opracovávat, svařovat a povrchově upravovat, ale také je kompletovat. Jsme flexibilní a umíme reagovat na požadavky zákazníka,“ zamýšlel se Jiří Vepřek nad tím, co SixPointTwo odlišuje od konkurence. Nemálo pomáhá i to, že při svém rozšiřování se firma vybavila automatizovanými linkami, svařovacími roboty, optickým 2D laserem a novou práškovou lakovnou.

Že se firmě daří, naznačují čísla. „Obrat firmy za letošek bude kolem 400 milionů korun. Naší ambicí je, dosáhnout příští rok obratu 500 milionů korun,“ uvedl v závěru roku 2021 Jiří Vepřek. Aktuální situaci ve firmě okomentoval slovy: „Máme tolik práce, že bychom zaměstnali mnohem víc lidí, než teď poptáváme. Jsme ale omezeni kapacitou výroby.“ K sou-časným zhruba 120 zaměstnancům by prý potřebovali přidat další polovinu.

Pochoutky z Family Bakery
Roláda i cupcakes. Profesorka řídí úspěšnou cukrářskou firmu z Anglie

Byť provoz firmy jede stále naplno, vedení firmy dopřává pracovnímu týmu odreagování se. „Zakládáme si na férové a pohodové atmosféře ve firmě. Abychom nežili jen prací, pořádáme nejrůznější Challenge cupy mezi odděleními. Zaměstnanci si už zasoutěžili například v minigolfu, jízdě na elektronickém býkovi či motokárách nebo ve střelbě na pouťové střelnici, kterou jsme k nám přivezli,“ popsal Jiří Vepřek.

Kromě nabídky tradičních benefitů firma umožňuje zaměstnancům různé formy vzdělávání, kurzy angličtiny jsou v rámci pracovní doby. Nyní SixPointTwo svůj tým mohutně rozšiřuje nejen skrze nový produkt.

„Rosteme a potřebujeme lidi téměř na všechny pozice – od výrobních pozic jako jsou lakýrníci a obsluha lakovací linky, montážní pracovníci nebo třeba obsluha laseru a ohraňovacích strojů, až po manažerské pozice zastupující technology, vedoucí kvality a další pracovníky,“ líčí finanční ředitel.