V roce 2008 firma zakoupila pozemek ve Starovičkách, kde vybudovala sklady, dílnu a prodejnu. Prodejnu otevřela v roce 2012. V její nabídce jsou veškeré materiály a potřeby pro stavbu střechy, počínaje krytinou – od křidlic rozličných tvarů a barev až po rozměrné plechové krytiny, vruty či řezivo, barvy na dřevo a klempířské materiály.

„U prodejny máme i dílnu, kde zákazníkovi můžeme plechový materiál podle jeho potřeb nastříhat či ohnout. Disponujeme šestimetrovou ohýbačkou. Vyrábíme i stavění falce na plechové krytině,“ poznamenal Radim Halm.

Zakladatel Refsite Petr Kotek.
Dobrá rada nad zlato. V Česku vzniká druhá „Heureka“, porovná stavební firmy

Vzpomněl i na dobu, kdy všechen materiál ze skladu tryskem mizel, když jejich firma pomáhala v tornádem zasažené části jižní Moravy.

„Na zasažená místa jsme rozváželi latě, hřebíky, plachty a další materiál. Snažili jsme se pomáhat i tím, že spoustu materiálu, který si u nás lidé ze zasažených domů objednali, jsme jim prodávali často za nákupní cenu,“ nastínil Halm.

Od návrhu až po finální dílo

Na firmu Vrt-Střechy se obracejí ti, kteří potřebují postavit či rekonstruovat střechu nebo její část. „Pro fungování naší firmy máme komplet vybavené dílny, jak pro klempířské, tak i pro tesařské práce. Vazbu střechy si chystáme u nás na dílně, nařežeme a ohoblujeme všechno na míru,“ vysvětlil Radim Halm.

Ve firmě vytvářejí i vlastní plány na střechy. „Zajíždíme na místo realizace, abychom s majitelem probrali jeho požadavky a také to, jaké materiály jsou pro danou stavbu střechy potřebné a vhodné. Poté sestavujeme cenovou kalkulaci,“ líčí běžný postup jednání se zákazníkem Radim Halm.

Opuštěné adventní trhy 4. prosince 2021 v Plzni. Vláda provoz vánočních trhů zakázala jako opatření proti šíření koronaviru
Vláda schválila kompenzace pro podnikatele. Dá na ně až pět miliard korun

Díky bohatým zkušenostem se firmě daří získávat i zajímavé zakázky. „Pracovali jsme i na velkých projektech. Například jsme realizovali střechu sportovní haly v Modřicích, bytové domy v Hustopečích, Pelhřimově, Hodoníně a Velkých Pavlovicích,“ uvedl Radim Halm.

Budoucnost učňovských oborů klempíř a pokrývač na školách nevidí firma v růžových barvách. „My si v podstatě své zaměstnance u nás zaučujeme sami. Mladí lidé o vyučení v těchto oborech zájem nemají,“ přemítá Radim Halm. Ve firmě nyní zaměstnávají cca 15 lidí. „Většinu z nich jsme si zaučili sami,“ zdůraznil.