Na jižní Moravě vyrostlo v poslední době nejvíc bytů a domů v celé republice. Hodonín je na třetím místě za Brnem a Břeclaví v počtu rozestavěných bytů.
„V poslední době máme dostatek zakázek, stavíme byty a obchody v Hodoníně a rodinné domy na vesnicích blízko města,“ nestěžuje si na nedostatek práce jednatel jedné stavební firmy Karel Martínek.

Velký rozvoj ve stavebnictví ovlivnila i teplá zima, díky které stavební firmy nemusely přerušit práci. Určitý vliv má i očekávané zvýšení DPH ze stavebních prací.

Hodonín, Kyjov i Veselí prodávají stávajícím nájemníkům městské byty. Další možnosti bydlení nabízejí projekty nové výstavby bytových domů. Novou bytovku chce co nejdříve začít stavět například Kyjov. Nové domy mají vyrůst i ve vesnicích na Hodonínsku. Má se stavět v Mikulčicích, Čejkovicích, Svatobořicích nebo Dubňanech. „Největší zájem o byty a domy je v Hodoníně a blízkém okolí,“ popsala požadavky klientů realitní makléřka Lenka Hamšíková. Další realitní makléř Jaroslav Štěpán považuje za nejatraktivnější byty v Hodoníně a ve vesnicích, které leží do deseti kilometrů od města.

„Největší zájem o byty v Hodoníně je v Bažantnici kvůli příjemnému prostředí,“ řekl Štěpán. Největší poptávka je podle něj o dvoupokojové byty s kuchyní. „ U těchto bytů je v současnosti nejlepší poměr ceny a velikosti,“ popsal makléř motivaci klientů ke koupi středně velkého bytu. Dvoupokojový byt se podle něj dá v Hodoníně pořídit pod milion korun. Cena bytů a domů klesá s rostoucí vzdáleností od Hodonína. Nejlevnější jsou domy na malých vesnicích v okolí Veselí nad Moravou a Kyjova.

Viz téma str. 2 Hodonínského Deníku 18. 6.