„Nárůst se týkal hlavně závodu Železárny Veselí, kde byl zájem o tažené trubky, které ruští odběratelé objednávali v objemu stovek tun,“ informuje v tiskové zprávě mluvčí společnosti Jakub Salát.

Zvýšený zájem v Rusku byl podle něj tažen zčásti automobilovým průmyslem, který za rok 2010 zaznamenal nárůst i v České republice, a dále energetickými firmami zabývajícími se atomovou energií. „V roce 2010 jsme zaznamenali meziroční zlepšení, které se v jednotlivých hutních společnostech holdingu Z-Group pohybovalo řádově mezi deseti až třiceti procenty,“ vysvětlil výkonný ředitel železáren Z-Group Pavol Hubočan,. „Každopádně s objemem zakázek před finanční krizí se tento nárůst stále nedá srovnávat,“ dodal Hubočan. Společnost Z–Group se představila na šestnáctém ročníku veletrhu Metal-Expo, který se uskutečnil koncem minulého roku v Moskvě. stopadu 2010 v Moskvě. Právě tam zavítalo na pět set padesát společností z oboru strojírenství, hutnictví, těžké techniky a petrolejářského průmyslu. Právě hutní a strojírenské společnosti se stále nevypořádaly s recesí.

„Prioritou je nyní stabilizace a zachování kvalifikovaných pracovníků, kterých je i přes vysokou nezaměstnanost nedostatek,“ dodal Hubočan.