Takové budoucnosti se obávají obyvatelé domů u zimního stadionu v Hodoníně. Protože rekonstrukce stadionu byla dokončena, chce město nyní řešit prostor v jeho okolí. A hledá přitom další místa na parkování automobilů, které ke stadionu přijíždějí. „Je to lokalita, která je zatížena nadměrným množstvím aut. Je jisté, že žádné řešení se nezavděčí všem občanům, ale musíme rozumně uvažovat nad tím, kam všechna ta auta zaparkovat. Pokud tato místa mít nebudeme, tak budou nadále blokovat dopravu a zajíždět do zelených ploch,“ řekl starosta Hodonína Lubor Šimeček. Město chce kvůli parkovacím místům obětovat dokonce parčík mezi ulicí Tyršovou a Svatopluka Čecha. Podle Šimečka je to těžko kontrolovatelné místo, které spíše než jako park slouží coby útočiště uživatelů drog.

Obyvatelé Tyršovi 2 a 4 se však dalších parkovacích míst bojí. Dvacet osm ze třiceti ubytovaných rodin podepsalo nesouhlasnou petici. „Máme parkoviště ze tří stran kolem domu a většinou tady bydlí důchodci, kteří se chtějí posadit na lavičku v parku,“ tvrdí iniciátor petice Josef Kadlec. Problémy s uživateli drog by podle něj měla vyřešit městská policie. Několik obyvatel Tyršovy ulice se sešlo s představiteli města na besedě, která se točila především kolem tohoto problému. Přítomných nebylo mnoho, ale starosta a úředníci města většinu z nich přesvědčili o tom, že parkovat je třeba. Slíbil jim také zachování zeleně. „Zeleň by se protáhla po celé délce, tedy i na parkoviště, kde dnes není a naopak by vznikly dva průjezdné pruhy, které by nepůsobily dojmem velké prašné betonové plochy. Je to kompromisní řešení, ale nám se zdá dobré,“ zhodnotil návrh města účastník besedy Josef Januška.

Město chce v příštím roce řešit prostor kolem celého zimního stadionu. To se zřejmě neobejde bez dalšího dohadování s lidmi, kteří tam bydlí.