Parkování v Kyjově bývá předmětem častých stížností lidí z Kyjova. Stejně jako město je na tom i kyjovská nemocnice. Řady aut lemují Strážovskou ulici před nemocnicí po obou stranách. Situace by se měla změnit.

Výstavba parkoviště právě začala a měla by skončit do konce roku. „Chceme poskytnout lidem větší komfort při parkování, než mají teď ve Strážovské ulici. Budeme rádi, když se rozšíří její průjezdnost o další pruhy.

Chceme zredukovat parkování alespoň na jedné straně,“ řekl ředitel kyjovské nemocnice Igor Kalix. Parkoviště je investiční akcí přibližně za jednadvacet a půl milionu korun. Zdrojem k financování bude dotace Jihomoravského kraje.

„Pozemek vymezený pro parkoviště bude na východním okraji areálu nemocnice a umožní parkování sto třiadvaceti osobních aut,“ uvedl ekonomický náměstek kyjovské nemocnice Jiří Malina. Řidiči budou moci parkovat na kolmých parkovacích místech na asfaltobetonovém povrchu.

Z parkoviště povede samostatný vjezd na stávající silnici. Ve středu parkoviště a po obvodech mají stát zatravněné plochy. Parkoviště má být určeno pro návštěvníky nemocnice, proto uvažuje její vedení o jeho zpoplatnění.

Tím chce předejít zneužívání parkoviště. „Pokud se bude na parkovišti platit, pak jedině proto, abychom předešli nějakým nešvarům. Uvažujeme o dvou hodinách parkování zdarma a dalších za poplatek,“ plánuje Igor Kalix.

Parkoviště v nemocnici lidem z Kyjova chybělo, i když se různí názory na jeho konečnou podobu. „Když jedou lidi k doktorovi s děckama s parkováním je problém.

Parkování v Kyjově je vůbec problém. Na placení jsme si zvykli, ale někdy nelze zaparkovat ani za poplatek,“ vidí situaci Ondřej Krajtl z Kyjova. Nemocniční parkoviště podle něj lidé k parkování zneužívat nebudou.

„Nemocnice je z města přece jenom trochu z ruky,“ dodal Krajtl.