„Na základě nich budou jejich věřitelé uspokojeni z prodeje obchodních podílů společností Slovkord Plus, Kordservice SK Plus a Slovenský hodváb Plus, které vznikly vyčleněním klíčových částí podniků v insolvenci,“ informuje mediální zástupce Kordárny Karel Samec.

Na základě výběrového řízení se vlastníkem nově vzniklých slovenských společností stala firma Santini Capital. „Stejně jako Cefeus Capital, který nedávno získal v rámci reorganizace Kordárny sto procent akcií její nástupnické Kordárny Plus, patří Santini Capital do skupiny Jet Investment,“ uvedl šéf krizového managementu skupiny Kord Radim Valas.

Cílem nového vlastníka je obnovení stávající výroby technického vlákna v Senici a dokončení stavby nového závodu, do kterého Slovkord v posledních letech investoval kolem pětaosmdesáti milionů Eur. „Vlastní produkce technického vlákna je důležitá pro navazující výrobu technických tkanin v Kordárně Plus a je jedním ze základů jejího dalšího rozvoje. Obnovení výroby vlákna povede ke vzniku nových pracovních míst na Slovensku a výhledově i ve Velké nad Veličkou,“ uzavřel Samec.