Veselská radnice nekoupila ve veřejné dražbě pozemky v centru města na ulici Sokolovská. Teď za ně zaplatí desetitisíce navíc.

Ostravská podnikatelka, která se stala jejich majitelkou, zakázala lidem parkovat, kde byli dříve zvyklí, a téměř znemožnila vchod do několika bytů, plochu nyní městu prodá.
„Se zmíněnými pozemky jsem měla vlastní záměr. Navíc jsem je koupila v řádné dražbě,“ uvedla již dříve podnikatelka Radmila Lysáková Balušková.

Lidé se kvůli zátarasám, které tam nechala majitelka pozemků nainstalovat, nemohli dostat do svých obydlí a stěžovali si na radnici. Zastupitelé je vyslechli a při posledním veřejném zasedání odhlasovali cenu, ze kterou pozemek vykoupí. Zaplatí za něj ale téměř o třiašedesát tisíc korun víc, než za kolik je koupila Balušková v dražbě.

„Dohodli jsme se s majitelkou, že nám pozemek prodá. Vzhledem k lokalitě ve středu města je to, myslím, přijatelná cena. Máme zájem na tom, aby se situace zklidnila a obyvatelé se nemuseli obávat, že se nedostanou do svých domovů,“ řekl starosta Veselí nad Moravou Martin Bedrava.

Podle něj je nutné, aby v budoucnosti k podobným situacím už nedošlo. Proto pověřil tajemníka radnice Jaroslava Miklendu, aby kontroloval všechny veřejné vyhlášky.

„Sledovat je budu prozatím já, protože pode mě v současné době spadá také odbor, který zajišťuje vyvěšování na úřední desku. Doufám, že na základě mých zkušeností jsem schopen rozpoznat, kdy je v zájmu města na obsah dané vyhlášky reagovat. Mělo by to pomoci, ale stoprocentní jistotu zaručit nelze,“ vyjádřil se Miklenda.