Podíl nezaměstnaných osob v regionu totiž meziročně poklesl z 9,8 % na 8,1 %. Zatímco v červnu minulého roku úřad práce registroval 10 769 žadatelů, letos jich je podle aktuálních statistik 8 923. Velký podíl na zvyšující se nabídce pracovních míst mají místní firmy, které díky rostoucímu počtu zakázek nabírají nové zaměstnance.

„Situaci na pracovním trhu ovlivňuje především zotavující se ekonomika a pozvolný hospodářský růst. V rámci monitorovacích návštěv nám zaměstnavatelé hlásí nárůst zakázek ve výrobě, službách, a hlavně ve stavebnictví. V plném proudu jsou také sezonní práce," říká zastupující generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková. Konkrétně na Hodonínsku ještě v květnu letošního roku připadalo na jedno pracovní místo více než 12 uchazečů, v červnu to bylo méně než 11. Zaměstnavatelé měli v tomto měsíci největší zájem o pomocné pracovníky ve výrobě, kováře, nástrojáře, řidiče, montážní dělníky, pracovníky v oblasti ochrany a ostrahy či obsluhu pojízdných zařízení. Dále hledali řemeslníky, stavební dělníky a pracovníky v technických oborech.

I přes lepšící se situaci zůstává v Jihomoravském kraji Hodonínsko společně se Znojemskem na pomyslné špičce v podílu nezaměstnaných. Obchodní rejstřík registruje v okrese Hodonín bezmála šest a půl tisíce firem. Podle Registru ekonomických subjektů (RES), dostupném na stránkách ministerstva financí, je v regionu celkem 496 firem se zahraničními majiteli. Z tohoto celkového počtu má jednatřicet společností více než deset zaměstnanců. Příkladem firmy se zahraničním kapitálem, která v regionu stále nabízí volná pracovní místa, je společnost Siempelkamp CZ. U Blatnice pod Svatým Antonínkem produkuje stroje do linek na výrobu dřevotřískových desek a v současnosti zaměstnává sto šedesát lidí, stále však hledá další.

Tradici prosperujících rodinných podniků představuje strážnický Gumex, který nyní zaměstnává přes stovku lidí. S rostoucím počtem zakázek a rozšiřující se výrobou se chystá přijímat další zaměstnance. Firma, která se specializuje na prodej a servis hadic, dopravníkových pásů a výrobu těsnění, nedávno představila zbrusu novou skladovou a výrobní halu o rozloze cca 1700 metrů čtverečních. Je tu prostor i pro digitální zařízení na řezání vodním paprskem, doplněné o mostový jeřáb na vyložení těžkých zakázek. „O kvalitní uchazeče máme zájem pořád. S rostoucím počtem zakázek budeme dávat příležitost dalším zájemcům o práci. A to jak lidem s praxí, tak i například absolventům," vysvětluje personální ředitelka firmy Jana Lagová. A jak by měl ideální uchazeč o práci vypadat? „Nejtěžší je získat pro firmu lidi, kteří jsou ochotni pracovat v ryze technickém oboru, jsou připraveni neustále se vzdělávat a baví je být ve stálém kontaktu se spolupracovníky i zákazníky. Prostě musejí mít zájem o technický vývoj, ale i o dobré vztahy v kolektivu," uzavírá Jana Lagová. (PI)