Místo pizzerie, která měla prostory v pronájmu, by se teď měla občerstvovna využívat pouze v době konání kulturních akcí.

„Pizzerie opustila na konci července prostory kulturního domu. Vzhledem k tomu, že se rekonstrukce hlavního sálu dělá i u bočních stěn, které s restaurací sousedí, vznikl z toho úkol upravit i tyto prostory,“ popsal ředitel Městského kulturního střediska ve Veselí nad Moravou Marcel Řimák.

Podle něj se změny dotkly například koberce nebo barového pultu. „Ten zbytečně zasahoval do půli místnosti, a bylo tak málo místa na sezení. Ze strany města přišel požadavek, aby se toto prostředí do prvního plesu, který se uskuteční prvního ledna, zkulturnilo,“ popsal ředitel.

Zároveň ale připustil, že nepočítá s tím, že by se do prostor opět vrátil nějaký nájemník, restaurace totiž nemá samostatnou toaletu. Starost o hygienu tak padla právě na kulturák.

„Chtěl bych, aby restaurace sloužila v době nějaké kulturní akce, aby si někdo prostory pronajal vždy na den nebo večer, kdy se bude akce konat,“ vysvětlil.

Rekonstrukce kulturního domu by měla skončit jedenadvacátého prosince.