Stavět se začít po vyřízení všech potřebných dokumentů příští rok v únoru, zásobník s kapacitou téměř 450 milionů metrů krychlových plynu by měl být dokončen v roce 2017. Pro zásobník plánuje podnik využít prostor, ze kterého se v minulosti čerpala ropa. „Hlavním cílem realizace záměru je přispět k plynové bezpečnosti zemí Evropské unie," uvedla firma v podkladech pro ministerstvo.

Komárkova KKCG už v roce 2008 podepsala memorandum o spolupráci při stavbě podzemního zásobníku plynu v Dambořicích s ruskou společností Gazprom. Jaká bude případná účast Gazpromu na projektu, ani kolik bude stavba stát, nechtěla firma dosud komentovat.

Česká skupina MND se zaměřuje na průzkum a těžbu ropy a zemního plynu, vrtnou a servisní činnost a také na skladování a obchodování s plynem. Jejím jediným akcionářem je KKCG Oil & Gas B. V., jejíž aktiva přesahují pětadvacet miliard korun a kterou vlastní Komárkova finanční a investiční skupina KKCG. Ta má kromě ropy a plynu aktivity v průmyslu a finanční oblasti. České firmy výstavbou nových zásobníků plynu reagují na možné přerušení dodávek plynu z Ruska. Další zásobníky na Břeclavsku a v Rožné na Žďársku chystají společnosti Česká naftařská a GSCeP.