Lidé ve Strážnici nemají kde nakupovat a jejich děti si nemají kde hrát. Místní se na tom shodli v anketě hodonínského Deníku. „Určitě bych nechal postavit sportovní areál pro děti. A také mi vadí, že o víkendu a pozdě odpoledne se tady nedá nic koupit,“ řekl například Vladimír Prášek. Jak chce radnice problémy řešit? Dnes se na to budou ptát redaktoři Deníku strážnického starosty. Zeptat se ho může ale kdokoliv, kdo přijde v 15.00 na náměstí Svobody. Podobné připomínky na adresu radnice má i Žaneta Neumannová.

„Určitě zde chybí větší hřiště pro děti, protože tady absolutně není kam s nimi jít,“ uvedla. Dětských hřišť je ve městě opravdu málo i podle Marcely Stašové, která je na mateřské dovolené. „Vím, že se o tom mezi maminkami hodně mluví,“ potvrdila. Studentům by se líbila i prostorná tělocvična. „Nebo sportovní hala, aby bylo víc možností, jak trávit volný čas,“ namítl student Jindřich Ilčík. Není to však jediný problém, který zdejší trápí. Zatímco lidé z větších měst naříkají, že se kolem staví jen samá nákupní centra, ve Strážnici je to jinak. Většině oslovených Strážničanů schází velký supermarket, který by byl otevřen až do večera. Za větším nákupem totiž musí jezdit až do Hodonína či dokonce do Brna. „Chybí tady pořádné nákupní středisko. Mám šest dětí a když chci nakoupit ve větším, je tu jen pár roztroušených krámků,“ míní Jiřina Zdražilová.

Na radnici o těchto problémech ví. „Vnímáme je, na obou pracujeme. Ale nejde to rychle, všechno je to o penězích,“ konstatoval starosta Risto Ljasovský. Město hledá vhodnou lokalitu pro nákupní centrum a shání peníze na sportoviště. Podle starosty jsou rezervy i ve využití areálu Národního ústavu lidové kultury. Problematické je to ve Strážnici i s pracovními příležitostmi. „Jestli tady nepostaví nějakou fabriku, mladí utečou,“ míní Václav Pagáč. ⋌Viz Den s Deníkem str. 3