Přívalovému dešti, který přišel do Hodonína v úterý, jakoby v panelácích v Družstevní ulici 21 a 22 nestálo nic v cestě. Jen o málo lepší situace byla v dalších dvou vchodech. Důvodem je právě probíhající rekonstrukce střechy.

„Syn přišel kolem třetí hodiny ze školy a už tady tekla voda. Byt jí byl plný,“ popsala stav Blanka Teplíková, která bydlí v nejvyšším podlaží. Firma Josefa Lisoňka z Uherského Brodu, která provádí rekonstrukci střechy, ji totiž podle domovní důvěrnice Mileny Rakvicové nedostatečně zabezpečila proti dešti, a to i přesto, že na to několikrát upozorňovala dělníky.

„V pátek mi slíbili, že to bude zadělané, ale v pondělí přišli do práce jen na chvíli a v úterý už vůbec,“ řekla Milena Rakvicová. Do horních pater přitom zateklo už jednou, při nedávném mírnějším dešti. „Když jsem na to upozorňovala, tak řekli, že to je naše chyba, protože jsme měli rovnou střechu tak podmáčenou, že po odkrytí fólie teče voda z ní. Tak to ale není, protože voda tekla, jen když pršelo,“ tvrdí Milena Rakvicová. „Před rekonstrukcí trochu zatékalo v obýváku, ale teď voda vytéká na koberec. Je to pořád horší,“ upřesnila obyvatelka domu Blanka Teplíková.

Nejvíc vody proteklo patrně přes otvory na stávající rovné střeše, které tesaři prorazili kvůli upevnění nosných trámů sedlové střechy. Dělníci otvory zaizolovali až ve středu po dešti. Majitel firmy Josef Lisoněk se nechtěl k příčinám ani úhradě škod vyjadřovat, dokud se nepodívá na místo. Večer už však nebral telefon a neodpovídal na sms zprávy.