„Chtěl jsem tam vybudovat penzion nebo třeba motorkářský klub. Kalkulace na přebudování ale počítala s částkou nad mé možnosti a společníky jsem pro tento plán přibírat nechtěl,“ osvětlil své záměry současný vlastník Pavel Konrád ze Ždánic.

Počítal totiž s tím, že lokalita bude turisticky zajímavá. Už nyní se tam pravidelně pořádá velká oslava setkání císařů Františka I. a Napoleona dva dny po bitvě u Slavkova.

„Rozhodl jsem se nakonec, že budovu nechám rozebrat až k základům. Zatím tak zůstane a uvidíme, co bude dále, třeba o místo někdo projeví zájem,“ nastínil budoucnost majitel. Ten vlastní také téměř identickou budovu ve Ždánicích. Obě nechal postavit na přelomu devatenáctého a dvacátého století podle téměř stejných plánů Eduard Seidel.

„Jeho tehdejší firma se jmenovala Cukrfabrik Eduard Seidel a spol. Byl to úspěšný podnikatel, který ale činnost ukončil kvůli pozemkové reformě za první republiky,“ vzpomněl historik Vladimír Kotík. Naposled uhřická sýpka sloužila kyjovským mlýnům, teď jsou její dny sečteny.

Ždánické dvojče, které se liší podle současného majitele od svého uhřického sourozence snad jen tvarem schodiště, je na tom nyní o poznání lépe. Pavel Konrád budovu používá ke své živnosti.