Hard seltzer je v zásadě ochucená sodovka s alkoholem, množství alkoholu je přitom srovnatelné s pivem. Základem bývá ovocné víno, v případě mikulovského vinařství víno z kiwi. „Ovocné šťávy necháváme prokvasit na extra suchý základ, aby neobsahovaly téměř žádný zbytkový cukr, přidáme vodu a ovocnou složku,“ přiblížil postup Chaloupka.

Hard seltzer

* V zásadě je to ochucená sodovka s alkoholem, množství alkoholu srovnatelné s pivem.
* Zoda hard seltzer vyrábí Zahradní vinařství v Mikulově s příchutí manga nebo bezového květu, obsahuje 4,1 procenta alkoholu.

Běžně mívá hard seltzer od 3,7 do pěti procent alkoholu, Mikulovský obsahuje 4,1 procenta. „Nabízíme jej v plechovkách o obsahu 250 mililitrů, koncového zákazníka stojí mezi šedesáti a sedmdesáti korunami,“ podotkl Chaloupka.

Ideální je hard seltzer na letní párty nebo oslavy. Nový nápoj ráda ochutná například Markéta Šafaříková z Moravského Žižkova na Břeclavsku. „Nebráním se novým věcem a chutím. A pro letní počasí Je takové pití ideální,“ poznamenala mladá žena.

Vinné nápoje vyrábí i další vinaři na jihu Moravy. Třeba žižkovské Vinařství Maděřič nabízí už několik let koziňon, unikátní vinný nápoj složený z vína, vody a sirupu vařeného z bezových květů neboli koziček. „Za šest let jsme produkci koziňonu zdesetinásobili,“ vyčíslil vinař Jiří Maděřič.

Původně myslel, že o koziňon budou mít zájem lidé pouze přes léto, ale zkušenosti ukázaly, že žádaný je po celý rok.

Ve hře jsou višně a meruňky

Do budoucna plánuje i výrobu dalších nápojů. Z kapacitních a časových důvodů je ale zatím odkládá. „Chceme je dělat pouze z našich vlastních surovin. Přemýšlíme o višních, o meruňkách,“ nastínil Maděřič.

Na trhu zájem o tento typ nápojů podle něj stoupá. „Pivo z části nahradily ovocné radlery. I víno se bude do budoucna často používat pouze jako jedna z komponent,“ míní Maděřič, který je také místopředsedou Vinařské asociace.

Právě s alternativou vín mohou vinaři na trhu zaujmout. „Je doba, kdy jakákoliv novinka na trhu osloví veřejnost. Pokud se na první pohled uchytí, má budoucnost. Na druhou stranu si myslím, že v tomto směru bude i velká konkurence,“ je přesvědčený ekonom Petr Pelc ze společnosti Cyrrus.