Město má totiž o část prostor zájem. „Do budoucna chceme získat některé pozemky pro potřeby sběrného dvora. Areál má totiž železniční vlečku,“ uvedl místostarosta a garant majetkového odboru Vítězslav Krabička.

O koupi místa o rozloze dvaatřiceti fotbalových hřišť se ucházelo více zájemců, ale podle informací Deníku ve finále dražby bojovaly dvě firmy. Významný věřitel Plomy a konečný vítěz dražby. Ten nabídl téměř 132 milionů korun. Vyvolávací cena byla 95,5 milionů korun a odhadní asi 180 milionů.

Dražitel má ale složenou jen dvoumilionovou kauci. „Až doplatí zbytek, zapíše se do katastru nemovitostí. Do té doby název firmy nemůžeme sdělit,“ uvedla Klára Odehnalová ze společnosti Prokonzulta, která dražbu organizovala.

Podobně se vyjádřila insolvenční správkyně Ivana Rychnovská. „Dokud vydražitel částku neuhradí, nemohu ho zveřejnit. Lhůta pro doplacení je do konce února příštího roku,“ řekla správkyně.

Jakmile nový majitel za areál zaplatí, správkyně podá návrh na vyplacení dluhů. „Poté, co jej soud schválí a rozhodnutí nabude právní moci, vyplatím peníze zajištěnému věřiteli,“ nastínila možný postup Rychnovská.

Podle dalších zjištění Deníku může za ploty Plomy vzniknout logistický areál s řadou výrobních prostor s napojením na železnici i silnici I/51. „V současné době je areál částečně pronajatý pro skladování, administrativu a parkování nákladních aut,“ sdělila ještě před aukcí Odehnalová.

Kromě pozemků získá nový majitel také vybavení firmy, která zkrachovala na začátku tohoto desetiletí. Jde o sklady, administrativní budovy, požární zbrojnici, vodojem, stroje, čističku či dopravní prostředky.