Formulář na vyplnění žádosti o ošetřovné byl na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) zveřejněn v pondělí ráno a najdete ho ZDE.

„Žádosti bude resort přijímat od pondělí 9. listopadu do středy 9. prosince 2020. Dotace za jeden kalendářní den včetně víkendů a svátků, nikoliv však podzimních prázdnin, bude 400 korin. Za říjen jde celkem o 16 dní, maximálně tak bude moci OSVČ dostat ošetřovné ve výši 6 400 korin,“ říká mluvčí MPO Štěpánka Filipová.

Ošetřovné bude podle ministerstva živnostníkům náležet od 14. října, kdy došlo k uzavření škol. Nebude se vyplácet za 29. a 30. říjen, kdy byly podzimní prázdniny. Za říjen se tedy jedná o už zmíněných 16 dní. MPO má v rozpočtu na tuto dotaci v současné době 250 milionů korun, bude-li třeba, dojde k navýšení. Podrobné informace k programu jsou k dispozici také na www.mpo.cz/osetrovneosvc.

„Ošetřovné pro OSVČ ale nelze kombinovat s kompenzačním bonusem, který po schválení potřebného zákona bude vyplácet Ministerstvo financí, respektive Finanční správa.“ Upozorňuje ještě ředitel odboru podnikatelského prostředí a obchodního podnikání MPO Pavel Vinkler.

Více o kompenzačním bonusu najdete v našem článku ZDE.

Přehled všech navrhovaných kompenzačních opatření vlády najdete v našem článku ZDE.

close Živnostníci to nevzdávají. info Zdroj: Deník zoom_in ŽIVNOSTNÍCI TO NEVZDÁVAJÍ. Deník se příběhům živnostníků a tomu jak (ne)zvládají současnou situaci pozorně věnuje už od jara na svých stránkách i na webu denik.cz/podnikani.

Pište nám na e-mail zivnostnici@denik.cz své příběhy a zkušenosti, jak jste nakonec zvládli jarní vlnu koronakrize, zda se vám povedlo během léta vaše podnikání zase rozjet a co pro vás znamenají současná omezení?