K třicátému červnu dostane výpověď dalších třiapadesát zaměstnanců. Od začátku letošního roku musel holding propustit už 364 lidí. Z celkového počtu sedm set šedesát zaměstnanců, kteří teď v železárnách pracují, tak zůstane pouze 477 kmenových zaměstnanců. Zbývajících 283 lidí bude přes léto pracovat na základě dohod o provedení práce.

„Přes kritické letní období, na které mají podniky extrémně nízkou zakázkovou náplň, mohou tito zaměstnanci pracovat na základě dohod o provedení práce s tím, že od prvního října s nimi uzavřeme novou pracovní smlouvu za stejných podmínek jako stávající pracovní smlouva, a to bez zkušební doby,“ informoval tiskový mluvčí společnosti Miroslav Slaný.

Ten dále doplnil, že po dohodě s odbory bude zaměstnancům doba, kterou odpracují na základě dohod o provedení práce, započítána do odpracovaných let. Zaměstnanci by tak neměli přijít o žádné výhody, které z délky odpracované doby plynou. „Tento model je v tuto chvíli sociálně nejšetrnějším řešením,“ vysvětlil v tiskové zprávě Pavol Hubočan, výkonný ředitel Z-group Steel Holding.

Hutní závody holdingu Z-group I Steel Holding jsou přitom čtvrtou největší ocelářskou skupinou v ČR.