Podpoří tak celostátní protest, při kterém budou zemědělci blokovat nájezdy a výjezdy dálnic D1 a D2 a části silnic první třídy. „Budeme tam posílat nákladní auta, traktory i osobní auta,“ uvedla šéfka Okresní agrární komory v Hodoníně Milada Zimáková.

Podle ní by v Jihomoravském kraji měla zemědělská technika zablokovat dálnici 29. června asi na třech místech v Brně, a to přibližně v době od 9.00 do 11.00. Důvodem stávky je boj za lepší výkupní ceny mléka. „Cena mléka je už dlouhodobě pod náklady, a to už nejde udržet. Zemědělci prodělávají dvě koruny na litru,“ řekla ředitelka Okresní agrární komory v Hodoníně Milada Zimáková a vysvětlila tak, proč už několik producentů mléka na Hodonínsku zkrachovalo.

Nejde však podle ní jen o mléko. Problémy jsou s odbytem vepřového masa, obilí i ostatních komodit. V rozpočtu na rok 2010 dochází podle jejich informací ke krácení až o pět miliard korun. „Musíme do toho jít, protože jsou velké obavy, že mnoho zemědělců už toto nepřežije a už vůbec ne ti, co chovají krávy,“ dodala.