Na velké finále úspěšnou živnostnici doprovodil manžel, bratr a švagrová. Palce jí ale na dálku drželi všichni z jejich rodinného podniku i z okolí. „Všichni byli nadšení a oslavovali snad víc než my na Žofíně," smála se Válková s tím, že pouze její čtyřletý syn vše zaspal a výsledek mu řekla až ráno.

Nyní se chce druhá nejlepší živnostnice roku soustředit především na vybudování penzionu, který má nabídnout přístřeší všem fanouškům, kteří za ní a jejími mošty cestují často až z druhého konce republiky. „Chceme využít regionální turistiky, která se na Slovácku rozjíždí," nastínila plány podnikatelka.

Zájemci zavítají i do vinného sklípku. Už teď se ale mohou seznámit s tajemstvím přípravy nealkoholického nápoje přímo ve výrobně. „Dále čekáme, až bude schválený vinařský zákon. Ten ovlivní, jakým způsobem a kde se bude prodávat sudové víno," poznamenala Válková. Celou třetinu jejich odběratelů tvoří vinotéky, jejichž hlavním sortimentem je právě sudové víno. Podnik Vákové by tak mohl přijít o třetinu výdělku.

Aby mohla Magdaléna Válková postoupit do celorepublikového finále soutěže Živnostník roku 2016, musela nejdříve vyhrát jihomoravské kolo. Tam ji vybrala odborná porota z více než šesti set firem a živnostníků. Porotce oslovila především kvalitou hroznů a jejich zpracováním.