„Muž má v bytě odpojenou elektřinu a plyn. Nechal zapálenou svíčku a odešel,“ uvedl k příčině požáru mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Poprvé vyjely k bytu v Lesní ulici dvě profesionální a dvě dobrovolné jednotky hasičů ráno o půl deváté. Z bytu ve čtvrtém patře už unikal kouř. „Protože nikdo nereagoval na bouchání na dveře a neotvíral a protože měli hasiči obavu, že uvnitř už může být někdo přiotrávený kouřem, vyrazili dveře,“ popsal Haid.

V bytě nikdo nebyl, za to byl místy až po strop zaplněný odpadky. „Byl zaskládaný harampádím a komunálním odpadem až do výše dvou metrů. Bylo tam vše, na co si člověk vzpomene,“ přiblížil mluvčí hasičů s tím, že byt patřil sedmatřicetiletému muži, který je podle všeho bez zaměstnání a žije sám.

Požárem mu vznikla škoda ve výši dvaceti tisíc korun. Tím ale práce hasičů neskončila. Podruhé vyjeli na stejné místo za další dvě hodiny, kdy odpadky začaly znovu doutnat. Hasiči na ně použili vysokotlaký proud vody a majiteli, který se v bytě objevil, doporučili, aby věci vyklidil. Hodonínští dobrovolní hasiči pak na místě ještě zůstali střežit situaci.