„Hasiči dorazili na místo ve 13.22 a zjistili, že se plameny rozšířily na střechu domu a zasáhly také vedle stojící dílnu," informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Jednotky proti plamenům použily čtyři vodní proudy a hasiči museli zasahovat v dýchacích přístrojích. „Požárem nebyl nikdo zraněný, nicméně starší sousedce se udělalo nevolno a ošetřit ji na místě musela posádka záchranné služby," sdělil mluvčí.

Jak dále uvedl, hasiči museli vyloučit, že v domě není žádný člověk v ohrožení. „Násilně proto vnikli dovnitř, kde nikoho nenašli," informoval Mikoška.

Z půdy rodinného domu bylo podle něj potřeba odvětrat kouř. „Velitel zásahu nařídil použít přetlakovou ventilaci. Hasiči začali ohněm poškozenou střechu rozebírat a prolévat vodou," pokračoval mluvčí.

Požár se podařilo zlikvidovat v 15.24. „Velitel zásahu zajistil dohled na požářišti do osmnácti hodin místní jednotkou dobrovolných hasičů," dodal Mikoška s tím, že vyšetřovatel hasičů odhadl na místě škodu na majetku ve výši osm set tisíc korun a příčinu vzniku požáru vyšetřuje.