„Obyvatelé domu nejdříve zpozorovali, že v místnostech zhasínají světla a přestávají fungovat elektrické spotřebiče. Když šli zjistit co se děje, na dveře bouchal muž ze sousedství a volal, že ze střechy stoupá kouř. Protože vzápětí už byly vidět plameny, zavolali hasiče a před ohněm unikli k sousedům,“ informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Když hasiči dorazili na místo, střecha stavení o půdorysu zhruba patnáct krát deset metrů byla celá v plamenech. Situaci komplikovalo to, že hydranty v obci zamrzly a hrozilo, že vodu v cisternách nebude možné doplnit. Na žádost velitele zásahu byl proto vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a na místo vyrazily další jednotky s cisternami. K požáru se postupně sjely profesionální jednotky ze stanic ve Veselí nad Moravou a v Hodoníně, a dobrovolné jednotky z Radějova, Strážnice, Petrova, Vnorov a Veselí nad Moravou. V obci se podařilo zřídit dvě čerpací stanoviště vody u místního potoka a ze studny jednoho ze sousedů.

Po půl hodině hasiči dostali oheň pod kontrolu. „Požár se ale mezitím rozšířil také na půdní prostor s uskladněným dřevem, a oheň zasáhl i dřevěné stropy, které se během zásahu začaly propadat do přízemí,“ upozornil Haid.

Hasiči museli rozebrat žhnoucí části krovu a stropů a dohašovat lokální ohniska hoření. Z místa vynesli do bezpečí a ochladili dvě desetikilogramové propanbutanové lahve. Z domu a z garáže současně vynášeli zbytky zařízení a materiálu. Rozebírání prohořelých stropů a dohašování požáru hasiči ukončili až o půl jedenácté v noci. Místní jednotka hlídala u domu až do rána.

„Při požáru nebyl nikdo zraněn. Starší přízemní rodinný dům oheň zničil. Částečně propadlý strop v garáži poškodil i zaparkované auto, které plameny nezasáhly. Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel, šetření si zřejmě vyžádá i odborné posouzení stavu elektroinstalace,“ zakončil Haid.