„K požáru vyjela profesionální jednotka ze stanice ve Veselí nad Moravou a jednotky dobrovolných hasičů z Velké nad Veličkou, Lipova, Hroznové Lhoty, Nové Lhoty a Veselí nad Moravou a další dvě dobrovolné jednotky z Vlčnova a Uherského Ostrohu,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Haid.

Oheň vnikl v areálu velkokapacitního seníku v prostoru Farmy Blatnička. Když hasiči na místo přijeli, plameny šlehaly až do výšky několika metrů, oheň se šířil po téměř celé hale. Protože silný žár značně poškodil a zdeformoval kovovou střechu haly a hrozilo nebezpečí jejího zřícení, hasiči mohli zasahovat jen zvenčí. „Proti plamenům a na ochlazování okolí jsme nasadili celkem osm vodních proudů. K jejich zásobování jsme použili nejdříve vodu z hydrantové sítě. Když tlak vody v hydrantech nestačil, zřídili jsme kyvadlovou dopravu vody od čerpacího stanoviště u plovoucího čerpadla na hladině nedalekého rybníku,“ přiblížil Haid. Požár dostali hasiči pod kontrolu až okolo páté hodiny ranní. Mezitím však oheň a kouř zasáhl a znehodnotil všechny balíky sena, které byly v místě požáru uskladněné.

Dvě jednotky pak zůstaly na místě, kontrolovaly požářiště a ochlazovaly nosné konstrukce a okolí haly. Oheň zničil sto tun lisovaných balíků sena a značně poškodil strop i další části skladovací haly včetně nosné konstrukce. Škodu znalci předběžně vyčíslili na dva miliony korun. Příčinu požáru hasiči zatím šetří. „Hasičům se podařilo zabránit rozšíření požáru na sousední zemědělské objekty a pole se vzrostlým obilím. Hodnotu uchráněného majetku vyšetřovatel vyčíslil na deset milionů korun,“ doplnil Haid.