„Střecha začala hořet poté, co dům zasáhl blesk. Majitel domu i sousedé uslyšeli velkou ránu, a když se podívali ven, uviděli, jak začíná střecha hořet," popsal, jak k události došlo mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák s tím, že na místě zasahovaly čtyři jednotky spolu s jednotkou se speciální výškovou technikou. „Z místa bylo nutné vynést věci. Jednotky musely rozebrat část konstrukce a dohasit drobná ohniska. Na místě zůstala tamní dobrovolná jednotka na dohlídku požářiště," dodal Dvořák. Požár poškodil střechu, půdu a obytný prostor pod střechou.Další problémy v regionu už hasiči neřešili.

K několika zásahům však vyjížděli na Brněnsku. Tam je zaměstnaly tři čerpání vody z domů a úprava střechy, do které zatékalo. „Nebyla to žádná velká komplikace. Oznámili nám jen tři čerpání vody. A i u nich jsme zasahovali jen jednou. Dvakrát si to majitelé odčerpali sami," konstatoval mluvčí hasičů Jan Dvořák.

Dodal, že k jednomu z mála zásahů vyjeli hasiči do Zastávky na Brněnsku. V ulici Kopečky tam přes špatně upravenou střechu, která právě prochází rekonstrukcí, zatékalo do domu. „Upravili jsme plachty na střeše tak, aby do budovy nezatékalo," informoval operační důstojník hasičů.

Hasiči také odstraňovali větev, která nebezpečně visela na stromě.